Question FC asetilasyon sorusu

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Reaction score
64
Bazı çift sübstitüe katinonlar oluşturmayı ve bunları ilk kez hystroy'da biyolojik olarak test etmeyi düşünüyorum.

Sipariş ettiklerim

1. 4Klorotulen
2. 3Klorotulen

Bunlardan birinin asetilasyondan sonra 4Chloro3Methylpropiophenone ve diğer 4Methyl4Chloropropiophenone üretmesini umuyorum, eğer biri bana kesin olarak söyleyebilirse sevinirim.

Deneyde kullanacağım birkaç kilogram AlCl3 ve bir litre propiyonik klorür var. Propiyonik klorür ve AlCl3'ün bir kompleks oluşturduğunu ve aromatik benzenin yavaşça eklendiğinde ketonu oluşturduğunu hatırlamıyorum, yoksa yanılıyor muyum? Bilgisi olan biri soruyu cevaplarsa mutlu olurum yoksa her zaman olduğu gibi kendi başıma araştırmam gerekecek ...

Sipariş geldiğinde sentezi belgeleyeceğim (sentezin hedefi: 3Chloro4MethylMethcathinone ve 4Chloro3MethylMethcathinone.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
282
Friedel-Crafts ASİLASYONU'ndan bahsediyorsunuz, asetilasyon sadece asetil grubunun bağlanmasını içerir, bu sizin istediğiniz şey değildir. Propiyonik asit klorür ve halojenli toluenlerle asilasyon ürününü tahmin etmek, tek başına toluen için olduğu kadar kolay değildir. Halojenlerin, açil grubunun benzen halkasına bağlandığı yer üzerinde de etkisi vardır. Biraz daha araştırma yapın ve reaksiyonu her zaman küçük ölçekte deneyin.

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Reaction score
64
cevabınız için teşekkür ederim, keton yapmak için grignard kullanırsam tercih edilen aromatik yapıyı elde edeceğimi biliyor muydunuz?