Haplardan Morfin Çıkarma

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Merhaba, haplardan Morfin elde etmek istiyorum. Bu forumda çok şey okudum ve morfin için uygun olması gereken soğuk su ekstraksiyonu için video izledim. Ancak bunun en iyi yol olup olmadığından emin değilim, eğer ürününüzün yüzde 20'sini kaybederseniz. Bunu yapmanın daha iyi bir yolu var mı? Etanol veya polietilenglikol ile yeniden kristalleştirdiğimde nasıl oluyor?

m924

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Asla %100 ekstraksiyon beklemeyin, %80 verimin o kadar da kötü olduğunu söyleyemem.

Ne yazık ki çözücü seçimi konusunda size yardımcı olamayacağım, çünkü onlar hakkında fazla bilgim yok, ama iyi şanslar!

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Bu benim kişisel deneyimime dayanıyor.

Bu büyük ölçüde hapın üreticisine bağlıdır, ndc numarasına bakmanız ve içeriğin tam olarak ne olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Morfin için en iyi çözücü sudur, bunu alkol takip eder. Seçtiğiniz çözücü ile çözülüp çözülmeyeceğini hapın içindeki her bir bileşenle kontrol etmeniz gerekir.

Hemen hemen her hapta morfin tuzu ile çözünecek dolgu maddeleri, bağlayıcılar ve yardımcı maddeler bulunur. En yaygın olanları Hipromelloz, Mikrokristalin Selüloz ve morfinle birlikte ekstrakte edilecek laktozdur.

En iyi ekstraksiyon yolu soğuk su ekstraksiyonudur, ancak yalnızca belirli markalarda işe yarar. Diğerleri hpmc içeriği nedeniyle aşırı jelleşecek ve filtrelenmeyecektir. Bu türler aşırı hazırlık gerektirir ve morfini izole etmeye çalışmadan önce 12-24 saat boyunca sulu asidik koşullarda tamamen çözünmeyi gerektirir.

Morfinin izolasyonu, bazın çökeltilmesi için ph'ın 9-11'e yükseltilmesi ve ardından çökeltinin boşaltılması, filtrelenmesi ve yıkanması yoluyla ekstraksiyon kadar basittir.

Ham ekstraktın saflaştırılmasına gelince, ders kitabındaki yöntem susuz etanolde yeniden kristalleştirmedir. Bunu şahsen denemedim.

Çok fazla hapınız ve sabrınız yoksa bu çabaya değmeyeceğini itiraf etmeliyim. Bununla birlikte, basitçe soğuk su ekstraksiyonu yöntemi, inert bileşenlerin çoğundan kurtulacak ve daha sonra çözeltiyi .22um tekerlek filtresinden geçirecektir, morfin sülfat enjeksiyonu için zarar azaltma amaçları için yararlıdır

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Ayrıca filtreleme için iyi bir vakuma sahip olmak büyük ölçüde yardımcı olur, döner kanatlı bir pompa değil (soğuk tuzağınız yoksa), ancak çok fazla su buharı emeceği için bir membran pompası.

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
NH4OH kullanılmalıdır, çünkü 1 damla ph'ı izlemek zorunda kalmadan morfin bazını hemen çökeltecektir, aksi takdirde sodyum karbonat veya seyreltik sodyum hidroksit çözeltileri kullanın ve turnusol kağıdı ile ph'ı izleyin, çökelmeye başladığında süt beyazı dönmeye başlayacak ve çökecektir ve bunu yaparken 15 dakika karıştırmak en iyisidir, morfinin geri kalanının 30 dakika çökmesi için buzdolabında kapalı olarak bekletin ve ardından donmasına izin vermeden biraz dondurucuda bekletin. Ucuz bir santrifüj de bu adımda yardımcı olacaktır.

Ayrıca en kolay saflaştırma yolunun yeniden kristalleştirme olacağını ve daha sonra saflık için ağırlık ve erime noktasını test edebileceğinizi belirtmek isterim.

Başka bir yol da sıvı sıvı kromatografisi ve tlc ile doğrulama kullanmak olacaktır.
Bu size en yüksek saflığı verir ancak analitik kimya konusunda biraz bilgi gerektirir. Morfin baz için eluentin %1'lik bir asetik asit çözeltisi olduğuna inanıyorum. Belki birisi kromatografi kısmını daha fazla aydınlatabilir.

Bu konuda en iyi bilgi analitik kimya, adli kimya, toksikoloji ve kolluk kuvvetleri kimyagerlerinin çevrimiçi makalelerinde mevcuttur.

Başka bir not. Ekstraksiyon için buz gibi soğuk su kullanıyorum. Hapları havan ve havan tokmağı ile mümkün olduğunca ince bir şekilde eziyorum ve boş bir reçete şişesi gibi bir kaba koyuyorum. Daha sonra 5 hap için 20 ml gibi minimum miktarda su ekliyorum ve 10 saniye boyunca kuvvetlice çalkalıyorum ve ardından standart bir Buchner hunisi ve filtre kağıdı ile vakum altında hızla süzüyorum. Daha sonra 10 ml buzlu su ile iki kez yıkıyorum. Bu jelleşme miktarını en aza indirir. Bu size morfin bazını hemen çökeltebileceğiniz sıvı berrak bir ekstrakt verecektir.