Question Borosicilicateglas ile Sondaj 3.3

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Sorum şu: Borosilikat 3.3'te Tungsten Karbür veya Elmas matkapla delik delme konusunda pratik bilgisi olan var mı?

Çapı 20 / 35 mm arasında olan boyutlara bakıyorum.

Bunun nedeni, temelde tüm Separatory hunileri 10.000 stokta yok, mevcut olanlar sadece Duran'dan vb. ve nakliye hariç 500 $ 'a ulaşıyorlar.

Bu yüzden neden kendim bir tane yapmayayım diye düşündüm.

10,000l yuvarlak tabanlı 40/45 boyunlu şişe, 40/45 - 29/32 redüktör ve 29/32 stok musluğu, aseton ve benzeri güçlü öncüllere dayanıklı iki yönlü expoxyglue kullanın ve şişenin dibine bir delik açın, ET VOILA! 60$'ın altında ayırıcı huni

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Bu oldukça aptalca bir fikir, öncelikle modifiye edilmiş ayırıcı huninizin böyle bir "modifikasyondan" sonraki ilk kullanımda parçalanma olasılığı 100/100'dür.
Böyle bir modifikasyondan sonra camı "kalibre" etmeniz gerekir, aksi takdirde yapısı darmadağın olacaktır, bir ayarlama ile bile üflendiği zamanki kadar sağlam olmayacaktır.
Bir valf ile çerçeve üzerinde Hdpe veya pp tambur, neden olmasın? Ya da camda ısrar ediyorsanız, parçalarınızda hala varsa, alt kısma bir valf takması için profesyonel bir cam üfleyici alın.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Ne demek istediğinizi anlıyorum, ancak "sertleştirilmiş camların" özelliklerinden bahsediyorsunuz ki bu konuda biraz deneyimim var.

Borosilikat glas farklı bir kimyasal yapıya sahiptir.

Bunu deneyen birkaç kişiyi forumlarda okudum ve hatta youtube'da BSC 3.3'e delik açan insanların videolarını gördüm.

Ama ben daha çok kimyasal reaksiyon açısından bunu yapan insanları merak ediyordum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
Sayısız doğaçlama yaptım ve şunu söylemeliyim ki bilimsel cam üflemede tartışılabilir bir çıraklıkla bile, uğraştığınız boyuta amatör bir ortamda yaklaşılmamalıdır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
UWe9o12jkied91d ile aynı fikirdeyim. Başarılı bir delme durumunda şişeniz en kötü anda çatlayacaktır. Bu manipülasyonlar için plastik bidon kullanmaya değer.

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
Bu konuya kimyager olmayan bir bakış açısıyla yaklaşıyorum. Birçok kez cam delme ile çalıştım, ancak borosilikat değildi. ikileminizi anlıyorum ama oraya gitmeyi düşünmezdim. tungsten karbür bir tür armut veya mızrak şeklindeki uç, 1/4 "camdan hiçbir şey gibi geçmez, ancak bu çap elmas delik testeresi olmadan ulaşılamaz. belki. bir veya daha fazla noktada bir stres kırığının delikten hızla akması kolaydır, üzgünüm arkadaşım daha cesaretlendirici olamam! Küçük delik büyük belki, büyük delik asla.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
İyi,

Denemeye değerdi, ancak fikir masadan kalkmış gibi görünüyor, tüm girdiler için teşekkür ederim.