Question Sudafed satın almak için adres vermeniz gerekiyor mu?

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Sudafed satın almak için kimlik göstermeniz gerektiğini biliyorum, bunu farklı eczanelerde bir sürü sahte kimlik kullanarak atlatmak oldukça kolay. Ama aynı zamanda geçerli bir adres soruyorlar mı ve söylediğiniz kişinin gerçekten orada yaşadığını kontrol ediyorlar mı? Kaç kişinin yasal olarak satın aldığını düşünürsek bu kadar zaman ve çaba harcayacaklarını sanmıyorum ama bir yerde satın almak için adresinizi de vermeniz gerektiğini duydum. Peki, bu doğru mu?

lisadrown202

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Deleted

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Eczaneden demek istedim, adrese teslim değil

View previous replies…

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
eczaneden sudafed (psödoefedrin içeren haplar) satın aldığınızda, satın alırken adresinizi de soruyorlar mı

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
883
Hayır. ABD'de değil, ama bunun için sizi sorguluyorlar ve kimliğinizi göstermenizi istiyorlar. Federal yasalara göre bir kişi bir günde en fazla 3600 mg ve 30 ardışık günde en fazla 9000 mg veya posta yoluyla 7500 mg satın alabilir. Çoğu eyaletin pse satışı ile ilgili kendi yasaları vardır, bazı eyaletler reçetesiz satın almaya izin vermez ve birçok eyaletin kılavuzlarında daha düşük miktarlar vardır. Indiana'nın bir kişinin 365 GÜN İÇİN 6100 mg satın almasına izin verdiğini görüyorum. Yine de incelenmek için bu miktardan daha fazlasını satın almak zorunda değilsiniz. Eczanelerin mahkeme kararıyla ya da herhangi bir kolluk kuvvetinin talebiyle kayıtları teslim etmesi gerekmektedir.