Question Son kullanma tarihi geçmiş hapların tehlikeleri.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
24
Merhaba, merhaba!

Birisine Ritalin (Metilfenidat) tedarik etmemiz istendi ve biz de bunları satın alabileceğimiz bir yer bulmak için çalışmaya başladık.
Ülkemizde sadece reçete ile alınabildiği için biz de karanlık pazara yöneldik.
Ritalin 10 mg'ı harika bir fiyata bulduk ama hapların son kullanma tarihi geçmiş, eczane sınıfı ama son kullanma tarihi geçmiş. Ve diğer tüm teklifler de son kullanma tarihi geçmiş haplar sunuyor gibi görünüyor, çoğu son kullanma tarihinin geçtiğini belirtiyor.

Asıl endişemiz: son kullanma tarihi geçmiş hapları satmak doğru mu? Biraz tehlikeli olan Metilfenidat'tan bahsettiğimizi unutmayın, sizi mahvedebilir, değil mi?

Diğer sorumuz: teklifler için pazarlara göz atarken çoğu hapın son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu fark ettik... Ritalin, son kullanma tarihi geçmiş Oxycontin ve hatta Diazepam gördük, son kullanma tarihi geçmişse bu ilaçlar nasıl elde ediliyor? Bu satıcılar gidip eczanelerin çöplerini mi karıştırıyorlar? Lütfen bize açıklayın, bunu aklımız almıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler kardeşim!

Solution
Update!

We done did more digging and found out:

1. Pills are okay to be consumed after their expiration date. Why? The expiration date is the maximum time the research company that tested the meds tested it for. (example: Lets say we have a pill and we wanna see when it will expire and so we test it for only 5 years and no longer. We would say the pill expires after 5 years only because we didnt test it for longer even tho the expire date could be maybe 10, we dont know because we didnt test it for 10)

2. We found out that most pharmacies incinerate their expired products, meds and not throw them out like we first thought.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
24
Güncelleme!

Daha fazla araştırma yaptık ve öğrendik:

1. Haplar son kullanma tarihlerinden sonra tüketilebilir. Neden mi? Son kullanma tarihi, ilaçları test eden araştırma şirketinin test ettiği maksimum süredir. (örnek: Diyelim ki bir hapımız var ve son kullanma tarihinin ne zaman dolacağını görmek istiyoruz ve bu yüzden sadece 5 yıl boyunca test ettik, daha fazla değil. Son kullanma tarihi belki 10 yıl olsa bile daha uzun süre test etmediğimiz için hapın son kullanma tarihinin 5 yıl sonra sona erdiğini söyleyebiliriz, bilmiyoruz çünkü 10 yıl boyunca test etmedik)

2. Çoğu eczanenin son kullanma tarihi geçmiş ürünlerini, ilaçlarını yaktığını ve ilk düşündüğümüz gibi atmadığını öğrendik.

Solution

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Evet, muhtemelen son kullanma tarihi geçmiş hapları "yakmakla" görevli olanlar da sizin bulduğunuz satıcılar... Son kullanma tarihi geçmiş haplarda yanlış bir şey yoktur, zaman içinde etken maddenin belirli bir yüzdesini kaybedebilirler, bu nedenle biraz daha az, örneğin %10 daha zayıf olabilirler.

Pharmacid

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Katılmıyorum, ben ağır bir Flunitrazepam veya sokak adı Roofies veya marka adı ROHYPNOL bağımlısıydım.
Bir keresinde biraz Kronik Bud karşılığında son kullanma tarihi 2 veya 3 yıl geçmiş bir kutu Flunitrazepam aldım ve tüm kaslarımda ağrı hissetmeye başladım.
Vücudumun her yerinde.
Bu yüzden ilk tepki fluni bir benzdir, bu yüzden belki 2 tane daha alırım ve ağrımı hafifletirim oldu, YANLIŞ bu son kullanma tarihi geçmiş roofies zamanla değişmiş veya zehir haline gelmiş gibi görünüyor...
Benim 2 sentim, son kullanma tarihi geçmiş ilaçlardan uzak durun, molüler düzeyde değişebilir ve bir tür zehir haline gelebilir. Bu arada son kullanma tarihi geçmiş ilaçlardan kaynaklanan kas ağrılarından uyuyabildim

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Son kullanma tarihi geçmiş ilaçların alınmasının güvenliği ve etkinliği, saklama koşullarına ve şartlarına bağlıdır.
İlaçlar buzdolabında saklandıysa, 1-2 yıl sonra bile onlara ciddi bir şey olmayacaktır.

Raf ömrü 3 yıldan fazlaysa, bu tür maddeleri almazdım.

Medicine

See my products
Seller
Reaction score
2
Haplarımın son kullanma tarihi geçmemiş
İhtiyacınız olursa numune gönderebilirim