Question Fenilpropanolamin'den Cathinone

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
PPA'yı efedrin ile yaptığınız gibi bir katinona oksitleyebilir misiniz?

methcathinone yerine cathinone elde eder misiniz

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Bu doğru, PPA'dan katinon elde edersiniz. Methcathinone elde etmek için efedrini okside edersiniz.

Bunu jones reaktifi ve potasyum permanganat yolu ile yaptım... Daha iyi yollar olmalı.... bu benim kendi kullanımım içindi bu yüzden verimi çok fazla önemsemedim. Yüksek verimle katinon elde etmenin daha iyi yolu, her yerde bulunabilen reçetesiz propiyofenon ile başlamaktır... brom eklemeniz gerekecek, ancak belki hidrobromik asit kullanabilir ve karışımdaki bromu serbest bırakmak için yavaşça hidrojen peroksit ekleyebilirsiniz, böylece elementel bromla uğraşmak zorunda kalmazsınız.... Ben de bunu denerdim. sonra amonyakla doyurulmuş etanol ekleyin. Bunun için sadece iki büyük adım var. Yapmanın kolay olacağını düşünüyorum

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
12
Yanıtınız için teşekkür ederim, lütfen efedrini permangante ile nasıl oksitlediğinizi açıklayın? Bu sentez yazısını okudum ve kulağa nispeten basit geliyor.
Sizin prosedürünüz de benzer miydi ve eğer öyleyse neyi farklı yaptınız? Birisi verimin ne olmasını bekleyebilir

Last edited:

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Evet, ben de tam olarak bu yolu denedim. Rodyumdan aynı sayfa. Bu, birkaç yıl önce covid sırasında, laboratuvarımdaki tüm boş zamanlardan biraz çıldırdığımda ve mümkün olduğunca çok uyuşturucu kullandığımda, oldukça ileri gittiğim için oldukça iyi yaptığımı itiraf etmeliyim lol (şimdi tüm sert uyuşturucuları bıraktım) ... Ama demek istediğim, herhangi bir varyasyon olup olmadığını tam olarak hatırlayamıyorum, sadece laboratuvarımda bir yineleme yaptığım bu süreç olduğunu biliyorum. yapılan herhangi bir değişiklik sadece sahip olduğum ekipmana uyarlamalardı. Elimdeki efedrinin saflığı belki şüpheliydi ve belki de sadece bir gram vardı. Verim heyecan verici değildi ama bir şeyler vardı ve sadece bunun için bile mutluydum. sorun onu saflaştırmaya çalıştığımda ortaya çıktı ve bir katinon olduğu ve karbonile sahip olduğu için hem suda hem de polar olmayan çözücülerde çözünür. ve elimdeki küçük miktarla temelde bir A / B ekstraksiyonu yaparken hepsini kaybettim.... Efedrini %75 verimle nasıl ekstrakte edeceğimi bulduğumda meth kullanmaya başlamıştım...

tbh permanganat oldukça yoğun ve jones reaktif yolu daha iyiydi. bu kadarını düşündüğümü hatırlıyorum. jones reaktif yolu ile permanganattan önemli ölçüde daha fazla bir şey elde edebildim... çünkü saflaştırmanız GEREKİR, herhangi bir kalıntı permanganat beyinde yoğun hasara yol açar... ve belki de buydu.

Jones reaktifi yolu da tuzaksız değildir, bu yöntemde bu beyaz veya kırmızı "önemli ölçüde azaltılmış verimin bir işareti olan kütle oluşumundan" bahsedilir .... Bundan kaçınamadım ama yine de biraz aldım. Ancak yine de ağır bir uyuşturucu kullanıcısı olarak bunu 20 ml'lik bir test tüpünde her seferinde bir gram kadar yapıyorum... so..... Anladığım kadarıyla benzilik pozisyondaki bir hidroksi grubunu oksitlemek (bizim yaptığımız şey) oldukça kolay (meth'e indirgemek herkesin bildiği gibi zor) ve bu nedenle rodyum zamanlarında iyi bilinmeyen daha hafif oksitleyici maddeler olabilir... piridinyum klorokromat (PCC) gibi şeyler. ama dürüst olmak gerekirse bu olasılıklardan herhangi biri hakkında hiçbir fikrim yok....

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
PCC'yi yapmak gerçekten zor değil, ancak depolandığında oksitleyici özelliklerinin yavaşça azaldığını gözlemledim, hızlı değil, ancak oldukça depolama dostu değil.

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Evet, o zamanlar ben de yapmıştım... bir ya da iki gün içinde kahverengiye döndü lol.... çok üzülmüştüm. o kadar emek verdim. Kurutmakta ve hcl'yi çıkarmakta zorlandım. Vakumlu bir filtrem de yoktu... bu yüzden toz elde edemedim ve muhtemelen bunun bir faydası olmadı..... ama bir gün boyunca güzel ve parlak bir turuncu..... oldu. Hiç kullanamadım.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
O zamanlar sahip olduğum deneyim eksikliği ile sentezlediğim moleküllerin karmaşıklığı beni tamamen şaşırtmıştı... pemolinim çok fazla olmamasına rağmen başarılıydı ve verimden dolayı değil, sadece profesörlerden her zaman önce küçük ölçekte bir şeyler denemem gerektiğini öğrendiğim için.

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Reaction score
29
Vay canına Pemoline, bu deneyim olmadan yapılması oldukça zor bir moleküle benziyor. İyi iş lol... Bunun için gerekli malzemeleri tezgahta bulabileceğinizi sanmıyorum. Nasıl oldu?

Bu iyi bir tavsiye, önce küçük ölçekli yapmam gerektiğini düşünerek birçok kimyasalı boşa harcadım... Aslında fark ettim ki önce küçük ölçekli bir çalışma yaparsam hemen hemen her seferinde kendimi uğursuzluğa uğratıyorum çünkü daha fazla kimyasal kullanabilirdim çünkü harika çalışıyor lol. Ama çok fazla kimyasal kullandığım ve başarısız olduğum için kendimi uğursuz saymakla büyük bir tezat oluşturuyor.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
Bunun çok sayıda adımda yapıldığını hatırlıyorum çünkü bazı reaktifleri kendim sentezlemek zorunda kaldım, NaOCN'yi hatırlıyorum, dışarıda yapılan DMSO'da uzun bir kaynatmaydı ve Kalsiyum siyanamidden guanidin

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
Ayrıca bir miktar dikromat ile efedrin oksidasyonu gerçekleştirdim ve verim mütevazıydı, ancak başarı, başlangıçta olduğum için bir dönüm noktasıydı. Aminorex için ppa kullanmanızı önerebilirim (eskiden pemoline sentezlemiştim ama hiç deneyemediğim aminorex'i hep merak etmişimdir). Saygılarımla!