Question Arama fonksiyonu hakkında bir şey yapılabilir mi?

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Bu web sitesinde arama fonksiyonunun hatalı olduğunu düşünüyorum. Dört karakterin altında arama yapamıyorsunuz ve kelimeleri tire işaretleriyle bir araya getiremiyorsunuz. Bu nedenle kimyasal isimler ve cas numaraları yanlış sonuçlar veriyor ve çok yaygın ilaç isimleri aranamıyor (lsd, lsd-25, pcp, mxe, dmt, 4-mmc, çoğu cas # 2/3)
Yani eğer birisi sorarsa: "4-mmc sentezi"
Arama sonucu: "Aşağıdaki kelimeler çok kısa, çok uzun veya çok yaygın oldukları için aramanıza dahil edilmedi: 4, mmc"
O zaman sadece "sentez" araması yapın

Çok yaygın kimyasal bilgileri arayamadığım için bu benim için çok sorunlu. Bununla birlikte, bir çözüm, sorguyu uygun sonucu gösterecek iki alıntı arasına koymaktır. Ancak ilgili büyük bir kelimenin yer almadığı herhangi bir arama için durum daha vahim. Basitçe "dcm", "nmp" vb. şeklinde arama yapamam ve diğer adlarını kullanmak tüm uygun sonuçları döndürmeyecektir.

Bu nedenle işlevin gözden geçirilmesini öneriyorum, bence bu site için uygun değil çünkü çok kısıtlayıcı ve çoğu kişi bazı aramalar için tırnak işareti kullanmayı bile bilmeyecek (ne yazık ki hepsi için işe yaramayabilir).

Yöneticilerin bu konuda bir fikri var mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
883
İşte burada! Geçici bir çözüm, favori arama motorunuzu kullanmak ve [aradığınız her neyse] site: bbgate.com yazmaktır, o zaman tüm www yerine bu siteyi arayacaktır.