Question üretime başlamak isteyen acemilere tavsiyede bulunabilir

velukatr13

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Herkese merhaba. Öncelikle Doğu Asya'da yaşıyorum, bu yüzden İngilizcem zayıf.
Şu anda bir civcivim, ama çok çaresizim
Bu aralar yapabileceğim bir sürü şey arıyordum, her şeyi göz önünde bulundurarak bu işin bana uygun olduğunu biliyordum. ama hiçbir bilgim yok...
Benim ülkemde kimyasal malzeme satın almak zor ve daha zor elde edilen malzemeleri genellikle nereden buluyorsunuz? Ve eğer sadece videoyu izleyip yaparsam, birisi zarar görebilir, bu yüzden önce organik kimyaya başlamalı mıyım?
ve herhangi bir iyi tavsiye bekliyoruz okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
177
Okuyun ve daha fazla okuyun, ayrıca çalıştığınız/çalışmakta olduğunuz kimyasalları araştırın.

sentez yapiyorsaniz koruyucu laboratuvar eki̇pmani ve tam yüz maskesi̇/eldiven gi̇yi̇n bol havalandirma

kendi mutfağınızda yapmayın 👌

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Pratikte uygulamaya başlamadan önce kesinlikle bilmeniz gereken bazı temel şeyler olduğu gibi, hareket halindeyken öğreneceğiniz çoğu şey de vardır, ancak ilki, kendi başınıza belgelemeniz gereken bazı şeyleri bulmak ve sonra tekrar sormak olmalıdır. önce kimyager olmayan biri olarak düşünmeniz ve "söndürme yeteneğinizden daha büyük bir yangın tehlikesi varsaymayın" gibi yeterli olanı aramanız gerekir, böylece doğal soruya ulaşırsınız "yangın söndürücüyü nasıl kullanacağımı biliyor muyum?". Bence bu şekilde çoğu tehlikeyle bir şekilde hazırlıklı olduğunuza dair bir güvenle yüzleşirsiniz (ki başladığınızda her zaman doğru olamaz, sürprizler alışmanız gereken bir sonraki "eğitmen" dir). Şerefe!

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
69
Deals
7
Eminim en iyi yol sadece kimya öğrenmek olacaktır, eğer bunu yaparsanız, kendi ekipmanınızı nasıl yapacağınız, nasıl kullanacağınız ve temel bileşiklerden reaktifleri nasıl sentezleyeceğiniz konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Yeni başlayanlar için birçok bilgi forumda (ilk laboratuvar gibi) Gerekli malzemeyi almak sizin için bir sorun olabilir gibi görünüyor?