Question AB Ekstraksiyon sorusu

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
AB Ekstraksiyon'daki yönergeleri takip ettim ve son ürüne ulaştım. Elimdeki ürünün doğru olup olmadığından emin değilim çünkü resimlerde gösterildiği gibi toz formunda bir sonuca benzemiyor. Bunun yerine şu anda kurumasını beklediğim yapışkan bir macun var. Bunun normal olup olmadığını bilen var mı? Zaten asetonla yıkadım.

Attachments

• 5zQhS0fgKc.jpeg
    5zQhS0fgKc.jpeg
    2.8 MB · Views: 252

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Merhaba, öncelikle kuru olsun. Islak amfetamin gibi görünüyor. Hepsi bu kadar.

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Hızlı cevabın için teşekkürler Patton. Başka bir parti yaptım ve sülfürik asit eklediğimde, çözeltinin kaynaması durduktan sonra, bu katmanlı çözeltiyi elde ettim, yukarıdaki partiden farklı görünüyor. Aseton ve sülfürik asidin 1:1 oranını takip ettim. Bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Üstte şeffaf, sonra ortada kırmızı ve altta turuncu.

Attachments

• EnmV32wM1L.jpeg
    EnmV32wM1L.jpeg
    3.2 MB · Views: 126
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Bunu naoh aq, sol ilavesi ile çözebilirsiniz. , ekstraksiyon ve geri kazanım (kayıplarınız olacak)
damla damla asit ekleyin ve karıştırın

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Teşekkürler, bunu deneyeceğim. Hangi sülfürik asit konsantrasyonunu kullanıyorsunuz? Şu anda endüstriyel sınıf %99,8 kullanıyorum, bu yüzden muhtemelen bunun tekrar olmasını önlemek için asetonla 1:1 oranını kullanamayacağım.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Küçük ölçekte ekleme konusunda çok agresif olamazsınız, sadece birkaç ekstra damla ile puf olabilir, solunuzu kirletebilir. örneğin 1:20 asit için daha fazla aseton ile eklemenizi daha iyi kontrol edebilirsiniz ve tekrar eklemeden önce iyice karıştırmak için zaman verin.
Pipete bir damla kadar asit çekmeyi ve üzerine biraz freebase sol çekmeyi seviyorum, berraklaşırsa bir ph okuması yapıyorum, hala bulanıklaşırsa daha fazla ekleyebileceğimi biliyorum.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
>Çözeltinin kaynaması durduktan sonra sülfürik asit ekledim
Hangi çözümden bahsediyorsunuz? Lütfen ayrıntılı olarak açıklayın.

View previous replies…

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Teşekkürler Patton, bunu deneyeceğim. Hangi sülfürik asit konsantrasyonunu kullanıyorsunuz? Şu anda endüstriyel sınıf %99,8 kullanıyorum, bu yüzden muhtemelen bunun tekrar olmasını önlemek için asetonla 1:1 oranını kullanamayacağım.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
1:1 %99 sülfürik asit:aseton için uygundur, pH ve sıcaklığa dikkat edin. Yüksek sıcaklıklardan kaçınılmalıdır.

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Anlıyorum, bir sonraki partide sülfürik asidi yavaşça eklerken buz banyosu kullanmayı deneyeceğim. Anlayışınız için teşekkürler. Aşırı asitlenmiş karışımın geri kazanılabilir olup olmadığını biliyor musunuz? NaOH yöntemi umut verici bir sonuç vermiyor gibi görünüyor.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
NaOH ile mümkün olan en kısa sürede geri çıkarmayı deneyebilirsiniz. Amfetaminin bir kısmını kaybedeceksiniz.

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Amf serbest baz + aseton karışımı, sülfürik asit eklendikten sonra tuzun oluştuğu ve kabarcıkların köpürmeye başladığı kaynama benzeri bir reaksiyona sahiptir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Asidi mümkün olduğunca yavaş eklemeli ve amfetamin karışımının pH'ını kontrol etmelisiniz, 5,5-7 pH'a ihtiyacınız var. Daha az olmamalı. Muhtemelen çok fazla ve çok hızlı asit eklediniz ve amfetamin içermeyen bazınızı yaktınız (aşırı oksitlediniz).

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
25-30 mL asetona 1 mL H2SO4 eklemek ve bunu freebaz çözeltinize karıştırarak dikkatlice/yavaşça damlatmak çok daha güvenlidir (çok fazla asit damlatmanız durumunda eklemek için bir kısmı farklı bir kapta tutulabilir)

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
evet 'kuru' aseton veya IPA ile 1:5 ve aşırı asitlendiğinde ihtiyacınız olması ihtimaline karşı bazın %50'sini saklayın... (kişisel olarak hiç yapmadım ama yolda, hey...) ve pH'ı kontrol etmeden önce 5 dakika karıştırmaya devam edin çünkü gerçekleşmesi biraz zaman alır

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
İfadeniz şimdiden başarı kokuyor... neredeyse beni tahrik ediyor (kimya sevginizin sahip olduğu tüm sabırla asidi damla damla ekleyin)

sorena2316

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Merhaba, doğru miktar 1.10'dur, yani sülfürik asidin on katı olmalıdır ki renk kırmızı olmasın. 37'lik hidroklorik asit kullanmanın en kolay yolu

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Kuru amfetamin HCl elde etmek için HCl gazı kullanmanız gerekir, %37 sadece bir karmaşaya neden olur

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
Tamam, benim hatam o zaman... başladığımda (on yıldan uzun bir süre önce biyokimya lisans öğrencisiyken) bu spesifik bileşiğin hidroklorürünün hiçbir şekilde kendimi yapmaya çalışırken hayal kırıklığına uğratmaya değmeyeceğini anlamam sağlandı. Yaygın olarak kullandığımız aminler için hidroklorürün denenmesi gereken ilk şey olduğunun farkındayım (en azından yeni malzemeler üzerinde hazırlık araştırması yaparken)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Haklısınız, belirtilen senaryoda HCl tuzu buna değmez, ancak sadece sulu HCl kullanamayacağınızı, aksi takdirde bir karmaşa yaşayacağınızı ve bunun yerine hidroklorür için HCl gazı kullanmanız gerektiğini açıkladığım bir yorumuma cevap verdiniz. Amfetamin için sülfat tuzu ve spesifik fosfat tuzları çok daha üstündür, ancak buradaki amacım sadece çocuğun yaydığı yanlış bilgiyi düzeltmekti.

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
İpucu için teşekkürler çocuklar, farklı oranlarla denemeler yapıp en iyi sonucu alacağımı göreceğim. Ancak forumda ıslak amfetaminleri nasıl kurutabileceğime dair bir bilgi bulamadım. Islak amfileri MgSO4 ile ayrılmış kapalı bir kaba koymayı düşünüyorum. Bu işe yarar mı? Gece boyunca odada kurutmayı denedim ama hala ıslak görünüyor.

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
281
tarif ettiğiniz şey bir kurutucu... MgSO4'ün susuz olduğu göz önüne alındığında işe yarayacaktır (eğer kurtulmanız gereken şey su ise)