rubarzan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Merhaba öğretmenler, lütfen cevap verin. Morfolin hidroklorür neden kapalı kabın içinde ıslanıyor? Morfolin hidroklorürü kalıcı olarak kurutmanın bir yolu var mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Hidroskopik olduğu ve suyu emdiği için suyunu salması için ısıtmanız ve kuru kalmasını umuyorsanız kavanozu ısıtmanız gerekir (ki bu komik çünkü sıvıdır. Üzerinde inert bir gaz olması da yardımcı olacaktır.

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Helyum gazı mevcut ve ucuz. Lütfen bana miktarı ve bunu yapmanın doğru yolunu söyleyin. Teşekkürler

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Helyum zordur çünkü havadan daha hafiftir. Kavanozun içine düşmesi için daha ağır bir şey istersiniz argon standarttır ancak karbondioksit 0 $ için işe yarar

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Teşekkür ederim ve çok teşekkür ederim

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Sadece birkaç silika paketini fırına koyup iyice kurutmak (veya herhangi bir kurutucuyu) ve kapağa bantlamak, kuru morfilon ile başladığınızı varsayarsak, havayı kurutmak için muhtemelen yeterli olacaktır.

rubarzan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Morfolin hidroklorür tozunu 500 g'lık torbalar halinde müşteriye teslim ettiğimde kuru olmasını istiyorum. Ürünü parmaklarıyla test ediyorlar ve morfoline dokunup ıslandıktan sonra satın aldıklarına pişman oluyorlar. CO2 gazı iyi bir çözüm mü?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
882
Evet, ben de kokainimin nemli olmasından hoşlanmıyorum. 3,5 gram alıyorum ve poşeti bir gece açık bıraktıktan sonra 2,75 ya da 3 gram olabiliyor. Su için 50 ya da 75 dolar ödedim.
Ben olsaydım, poşetlerin içinde üstü açık bir şekilde sıcak ve kuru bir yerde birkaç saat bekletirdim. Örneğin fırında bir kurabiye tepsisi gibi, en düşük ısıda birkaç saat. Başka bir alternatif de kurutucu pakettir. Tanesi 0,02 dolar olabilir. Bir kahve filtresinden ya da biriktirilmiş bir çay poşetinden yapılabilir. Bahçenizdeki kaya tuzu Epsom tuzu kili.... pirinç olabilir. En az 10 şey daha sayabilirim, sadece fırında düşük ısıda ya da sıcak bir yerde birkaç saat bekletin, böylece tüm nem dışarı atılır ve torbalara ekleyin. Mümkünse yağmurlu günlerde poşet yapmayın. Bağıl nemi kontrol edin, düşük olduğu zamanlarda çalışmaya çalışın.