Question 3MMC vs 4MMC Kokusu?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
3MMC hakkında bir belgesel izlemeye başladım ve bir satıcı 4MMC'nin tipik "kedi çişi" kokusuna sahip olmadığını ve bazı insanların bu nedenle 3MMC'yi tercih ettiğini iddia etti.

Bu doğru mu? 3 MMC'nin 4MMC'ye kıyasla kokusu yok mu ya da çok mu az?

4MMC kokusuna ne sebep olur? Sentez sırasında oluşan bir yan ürün olduğunu varsayıyorum?

hotelier

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
3-mmc'nin 4-mmc'den yani Mephedrone'dan çok daha az koktuğu doğrudur. Bunun dışında tamamen farklı kokarlar:

3-mmc'ye gelince, aklıma gelen en yakın şey belirli bir tür tıbbi alçı (Alman markası "Leukoplast" ;))

4-mmc'nin "kedi sidiği" kokusu ile ilgili olarak:
2009'dan beri meph kullanıyorum ve daha da uzun süredir kedilerle yaşıyorum ve tbh bana göre kedi sidiği asla bulamayacağım bir benzetme... ;)

Yasak öncesi orijinal meph (parlak beyaz şeker benzeri kristaller) büyük ölçüde, yazıcıdan yeni çıktıklarında (ev veya ofis yazıcısı değil, burada halka açık atm/bilet terminallerinden bahsediyorum) bazı tren biletleri veya banka ekstrelerinin sahip olduğu kokuya sahipti.
Sonra hafif bir klor tableti esintisi ekleyin (yüzme havuzları için) ve işte tam oradasınız!

...muhtemelen bazı prekürsör kalıntıları veya yeniden Xing çözücüleri (belirtemiyorum), çünkü uygun bir yeniden kristalleştirme yaptıktan sonra neredeyse hiç koku kalmıyor.

O zamandan beri örneklediğim tüm yasak sonrası meph'lere gelince, yukarıda tarif ettiğim koku çoğu zaman agresif drenaj temizleyici tipi kokular, artı sentezde hangi çözücü kullanılmışsa onun kalıntıları, artı o göz yaşartıcı derecede acı / biberli brom kokusu ile gölgelendi :/

Methylated

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
^ Yukarıdaki gibi,
Ancak geçmişte sahip olduğum Meph partilerinin çoğu devre kartı kokusuyla geldi. Yanmış devre kartları, eğer bu mantıklıysa.

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Son 7 yılda aldığım tüm 4-MMC'lerin 2011'deki gibi güzel bir kedi çişi kokusu vardı ama etkileri eksikti ve 3-mmc'de bu koku yok ve bence de iyi değil, 2012'de insanların 4-MEC'i yedek olarak sattığı bir zaman vardı, o bok 30 dakika boyunca iyiydi. :)

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Hepiniz yanılıyorsunuz. 3-MMC ve 4-MMC %98 saflıkta aynı kokar+
Herhangi bir kirli metkatinon, reaksiyona girmemiş bromoketon kalıntıları nedeniyle "kedi çişi" gibi kokabilir.
Saf, kristal 4-MMC ilaç kokar.

hotelier

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Evet, belirttiğim gibi, 4mmc'de düzgün bir re-X yaptıktan sonra, neredeyse hiç koku/tat kalmıyor... ancak çoğu müşteri bunu yapmıyor, bu yüzden hem sorunun hem de cevapların burada meşruiyetleri olduğunu söyleyebilirim...

+Yine de, 2009/2010 yıllarında aldığım en temiz görünümlü 4mmc'de bile yukarıda tarif edildiği gibi belirgin bir koku vardı, bu koku elime geçen en kirli yağlı 3mmc partilerinde bile yoktu (bunlar sadece son derece acı ve genel olarak iğrençti, ancak kedi çişi / devre kartı / bilet yazıcısı / klor / drenaj temizleyici türleri hiç yoktu)

Belki de 2b4m ile 2b3m arasında koku açısından önemli bir fark vardır? Bu maddeyle hiç temas etmedim... ;)