Looking for a vendor Kje dobim živosrebrov fulminat

Ahilas

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2022
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Kje lahko dobim živosrebrov fulminat?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Če ste v EU, imam na zalogi acetat živega srebra II in oksid živega srebra II, delujeta enako kot klorid za amalgam. ali metallig Hg, če želite.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
še nikoli nisem videl, da bi kdo prodajal lahko dostopna eksplozivna sredstva.
Prekurzorji, okej, toda pri prodaji eksplozivov bodo organi pregona vložili ogromno denarja in energije, da bi izsledili tako prodajalce kot kupce
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Mislim, da je edini način, da dobite živosrebrov fulminat, ta, da ga izdelate sami. Vendar je živosrebrov fulminat nevaren in občutljivo eksploziven, lahko izgubite prste, vid in poleg tega dobite zastrupitev z živim srebrom, zato bodite pozorni.

NileRed je posnel videoposnetek o izdelavi živosrebrovega fulminata z reakcijo koncentrirane dušikove kisline in elementarnega živega srebra, ki reagirata z absolutnim etanolom.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
naš stric je pravzaprav napisal knjigo o teh stvareh: Festerjeva domača delavnica o eksplozivih ....

priloženo spodaj
 

Attachments

  • 4PHh8JK9Zr.pdf
    500 KB · Views: 833

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Zlahka ga lahko sintetizirate. Osnove anorganske kemije.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Vsakomur močno odsvetujem pošiljanje živosrebrovega(II) fulminata. Ta je zelo občutljiv na trenje in lahko med prevozom zlahka eksplodira. Če ga res želite, si ga sami sintetizirajte v nadzorovanem okolju. Eksplozivi niso šala, še posebej pa ta. Kot so rekli drugi, bi moral biti opisan v knjigi strica Festerja Domača delavnica za eksplozive.

V primeru, da ste se zmedli in ste želeli izdelati amalgam iz živega srebra - za to ta spojina ni preveč uporabna. Namesto tega uporabite živosrebrov(II) klorid ali živosrebrov(II) nitrat:

Za nitratno sol reagirajte z živim srebrom s koncentrirano dušikovo kislino (68 %+) do razgradnje in nato izparevajte pri ~ 102 °C. Za kloridno sol suh živosrebrov(II) nitrat segrevamo pri ~250 °C, dokler se ne spremeni v živosrebrov(II) oksid (oranžne/rdeče barve). Ohladimo na sobno temperaturo, reagiramo s koncentrirano klorovodikovo kislino in izparevamo, da dobimo živosrebrov(II) klorid.

Upoštevajte, da se pri segrevanju katere koli spojine na osnovi živega srebra zaradi sublimacije lahko sproščajo strupeni hlapi.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ne vem, zakaj bi nekdo želel živosrebrov fulminat, vendar razen domneve, da ste ga videli v filmu Breaking Bad in pomislili "kje dobim živosrebrov fulminat", ne razumem, zakaj bi ga želeli. Če je razlog v tem, se izogibajte temu, z eksplozivi se ne sme ravnati brez potrebnega znanja, ta pa niti ni varen samo za začetek.
 
Top