Question uporabljate etanol iz razkužila za roke?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ali lahko za ekstrakcijo psevdoefedrina iz tablet sudafed nadomestim metanol, ki ga najdemo v sredstvu proti zmrzovanju, z etanolom iz razkužila za roke (75-odstotni etanol)? Ali bi bil rezultat enak?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Metanol in etanol nista enaka. Metanol lahko verjetno dobite iz tekočine za pranje vetrobranskega stekla ali sredstva proti zmrzovanju toplotnega plina ali čistila za zavore
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Frit Buchner Na spletu sem poskušal lokalno poiskati sredstva proti zmrzovanju in pranje vetrobranskega stekla z metanolom, vendar pri njih ni navedeno, ali imajo v sebi metanol ali ne. Zato sem spraševal o razkužilu za roke kot alternativi, hvala za opozorilo, ker sem kemik začetnik in se moram še veliko naučiti, cenim to. Vem, da HEET Gas-Line Antifreeze deluje, vendar ga v moji državi ne prodajajo več.

Ko najdem izdelek z metanolom, bom moral to tekočino za pranje vetrobranskega stekla destilirati, da bom ločil metanol od drugih kemikalij, kajne? Samo dvakrat preverjam, še enkrat se vam najlepše zahvaljujem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Na splošno da, morali bi ga destilirati Iščem MSDS, da bi potrdili, katere kemikalije so v nečem in kakšna je njihova koncentracija. Včasih lahko dobite razredčilo za barve, ki je čisti metanol
 
Top