Question pasta se ni oborila, ampak je samo postala modra, kaj bi lahko bilo narobe?

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
a posoda p2np , nabh4, cucl2 ---> a olje

Med vikendom sem opravil dve sintezi. Vse sem izvedel po korakih. Danes sem želel preizkusiti (aceton in žveplova kislina). Po dodajanju žveplove kisline je zmes postala modra in reakcija se je ustavila. V čem bi lahko bila težava? Se je komu zgodilo kaj podobnega?
 

Attachments

  • p4IcZaBETo.jpg
    p4IcZaBETo.jpg
    3.5 MB · Views: 106
  • RgpZE1PFw7.jpg
    RgpZE1PFw7.jpg
    5 MB · Views: 87
  • 8dgFuH2lrX.jpg
    8dgFuH2lrX.jpg
    3.5 MB · Views: 81
  • jTbL1qYyED.jpg
    jTbL1qYyED.jpg
    4.8 MB · Views: 91

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Im sorry but honestly I can't help you it could be lot of different things and all reagents and steps should be clearly explained to see if any error has been done.
O slikah ne vidim ničesar modrega, vendar bi bilo nekaj povezano s cucl2, vendar nisem prepričan.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Sledil sem tukajšnjemu opisu. upoštevanje natančno vsega. Ipa izhlapeva, iz rotovapa izlijem zmes, olje začne zmrzovati, zgodi se sprememba: ni vonja po alkoholu, vendar bo v želeju. Razumem, da prosta baza potrebuje alkohol za obarjanje.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
vso noč nisem spal. to, kar je moj prijatelj želel zbrati, je bilo 2 x 1 liter olja, ki ni vsebovalo IPA ali drugih alkoholnih proizvodov. IPA je bil popolnoma izparjen (rotovap). To sem storil tako, da olje ni dišalo po alkoholu. v obeh primerih ga je poskušal obarjati brez alkohola. uporabil je to: 2 litra acetona, 1 kg kofeina, približno 50-100 ml oleinske kisline. še vedno je pol odmerka organske plasti 6 litrov. Ipa) bazne mešanice. od nje vzemite 1 liter in začnite postopek za ekstrakcijo. moralo bi delovati......pozneje bom napisal, kaj se je zgodilo
 
Top