Question Nadzor na meji med Poljsko in Nemčijo?

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Razmišljam o naročilu kemikalij iz Poljske v Nemčijo, ima kdo izkušnje z mejnimi kontrolami prek ladijskega prometa? Nekoliko me je strah, da bi kdo pozvonil na moja vrata.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Poznam nekoga, ki je naročil kaj iz poljske, da je Had res Bad stealth, in do zdaj se ni zgodilo nič, seveda to ne pomeni, da zdaj ni na nekem seznamu ali da bo vse minilo, zato bodite previdni
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pozdravljeni, iz lastnih izkušenj lahko povem, da nikoli ni bilo nobenih težav.
 

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3
Naročil sem pri @Constantylious777 in nisem imel nobenih težav z organi ali podobno. Paket je prišel več kot dobro pakiran in že načrtujem naslednje naročilo.

Z njim ne morete zgrešiti.

Zelo priporočljiva je tudi skrbniška storitev @HEISENBERG!
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Če ne naročate kemikalij z omejitvami, ne smejo pozvoniti pri vaših vratih.
Pridobiti morate kontrolni seznam kemikalij za Nemčijo in preveriti, kaj je na seznamu omejenih snovi kategorije 1 in kategorije 2.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vem, da je samo prodaja le-teh tukaj za večino stvari kaznivo dejanje. Nakup jih ni, vendar je naročanje p2np kot primer videti zelo sus
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
To je zelo sumljivo, vendar je še vedno zakonito in ne namenjajo proračunskih sredstev, da bi šli preverjat ljudi, ki naročajo zakonite reagente. Razen če naročite nekaj metričnih ton, pa še takrat je to mogoče.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
iz Poljske v Evropo, nikakršnih težav . če lahko izberete ladjarsko družbo, uporabite tisto, ki je dejavna na Poljskem in v vaši državi. potem ste še bolj varni.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Res je odvisno od reagenta, ki ga naročate. Vedno, ko kaj naročim iz tuje države, pošljem elektronsko sporočilo carini in jih vprašam, ali je ta reagent zakonit za uvoz ali ne. Še nekaj... ne poskušajte biti popolnoma prikriti, kot je lepilni trak po vsej embalaži in oznaka CuRcUMa PoWdeR, ker bo to verjetno sprožilo carino, da ga raztrga... S tem imam veliko osebnih izkušenj.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljeni,

zdi se, da obstaja veliko napačnih predstav o tem, kako se obravnava carina in dostava paketov prek državnih meja.

Prvič, če uporabljate kurirsko službo ali poštno službo, ne obstaja noben "Ta oseba ima izkušnje", saj je pošiljanje paketov prek državnih linij zgolj hazard, PERIOD!

Edina izjema so sindikati, kartelne družbe in osebne pošiljke.

Kot že rečeno, če pošiljate paket med različnimi državami, morate poiskati različne klasifikacije, ki jih imajo vse države v Evropi in veljajo za strojno opremo, predhodnike, hrano, opremo itd. Za informacije o tem, kje iskati, lahko pokličete na carino in pridobite ta seznam.

Če vam nekdo reče, da ve, kako "skrivaj" pakirati, in jamči, da vam bo paket dostavljen, laže, KONČNO!

Preveč je podrobnosti, da bi jih obravnavali, vendar samo za zelo poenostavljen primer navajam enega od njih. Med mejo med Nemčijo in Poljsko je izvoz iz Poljske v Nemčijo leta 2020 znašal 73,1 milijarde dolarjev!

Upoštevajte, da se po podatkih carinske kontrole ne preveri niti 0,1 % vsega izvoza/uvoza, tako da so možnosti, da se "ujame" in naključno preveri majhen paket ali kuverta, astronomske, vendar še vedno verjetne.

Torej, če zaokrožim. Pakete lahko pošiljate prek kurirjev in poštnih storitev, vendar vedno obstaja možnost, da bodo preverjeni, ne glede na to, kdo jih pošilja, saj ni "izkušenih" služb za dostavo paketov, vse je naključno.

Če želite biti zares varni, med Nemčijo in Poljsko na avtocesti A6 > Nemčija 11 in avtocesti 10 > Nemčija 104 ni mejne kontrole.

Veliko sreče
 
Top