Question Sinteza P2NP

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Poskusil sem sintetizirati P2NP z uporabo benzaldehida in nitroetana, s katalizatorjem cikloheksilaminom. Refluksiral sem 6 ur in nisem dobil ničesar. Samo rumeno olje, podobno snovi, ki gori, ko jo zažgemo. Ali mi lahko kdo pomaga pri tem?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Kakšno temperaturo ste uporabili?
Ali ste dodali topilo?

GEPUpMmWo9
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Navodilo je bilo, da je treba relfuzijo opraviti pri 60 °C, vendar naš sistem tega ni zmogel, zato je bila temperatura približno 80 °C . Sčasoma je dosegla 120 °C. Uporabili smo grelni plašč, ki nima nastavitve za nadzor temperature.
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Reakcijski masi je treba dodati izopropil alkohol in jo segreti na 50 stopinj Celzija, nato pa jo postaviti v zamrzovalnik, dokler se ne pojavijo kristali.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Uporabite lahko oljno ali vodno kopel pri konstantni temperaturi 60/80
3 ure, nato pa odstranite toploto in počakajte, da se ohladi. Priporočljivo je, da IPA dodate dvakratno maso benzaldehida
Postavite v zamrzovalnik, da se kristalizira
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pokaži mi sliko svoje reakcijske mase.
Včasih se pojavijo težave pri kristalizaciji. Za začetek postopka je treba ohladiti v zamrzovalniku, nato pa dodati zrno P2NP kot dražljaj kristalizacije.
Včasih pomaga, če raztopino iz kozarca prelijemo v kozarec za oksidacijo.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hvala za odgovor. To je moja prva sinteza P2NP. Nisem mogel posneti slike. Tudi moja temperatura ni bila prava, moj sistem ni mogel prenesti temperature 60 °C pri konstantni temperaturi. Temperatura je bila 80 °C in je narasla na 120 °C. Temperatura je bila konstantna pri 120 °C in ni nikoli presegla te vrednosti. Ali lahko predlagate boljši način za sintezo. Pripravljen sem poskusiti, dokler ne dobim pravega izdelka.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pozorno si oglejte naše videoposnetke o sintezi P2NP
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/
 
Top