Question Destilacija nitrometana

jzsmluka

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 26, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
V preteklosti sem opravil že veliko kemijskih poskusov, tokrat pa sem se odločil, da se zlomim in bom sintetiziral MDMA. Pri roki imam MDP-2-P in odločil sem se, da bom izvedel reduktivno aminizacijo z nitrometanom in HgCl2. Nitrometan lahko kupim kot gorivo za dirke, vendar je le 50-odstotno čist. Kako lahko destiliram/izločim nitrometan iz goriva?
Hvala za pomoč!
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Nitrometan sem destiliral že večkrat. Predvidevam, da je vaše gorivo na osnovi metanola. Lahko se izognete preprosti destilaciji, vendar bo vaš izplen manjši/ bo v njem več metanola. Priporočam frakcionirano destilacijo, saj traja dlje, vendar lahko frakcije popolnoma ločimo. Uporabljam 40-centimetrsko kolono, ki to odlično opravi. Začni z nizko temperaturo, da bo metanol šele začel prehajati. Delajte, dokler metanol ne priteče več. Nato povečajte temperaturo. Zavrzite prvi del, ki pride, saj še vedno vsebuje nekaj metanola. Goriva običajno ne vsebujejo vode, vendar poskrbite, da je vaša oprema posušena, da ne bi vnesli vode, saj je ni mogoče odstraniti z destilacijo. Ne segrevajte preveč, če bo preveč vroče, se bo razgradilo. Nastalo bo veliko dušikovega oksida in drugih snovi. Na splošno je precej preprosta in se dobro obnaša, azeotrop pa je enostavno ločiti.
 
Top