Question Potrebujete pomoč

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
"Za proizvodnjo kloroforma nameravam uporabiti kalcijev hipoklorit in etanol. Ali mi lahko svetujete, ali ju lahko preprosto zmešam v razmerju 1 : 1 ali obstajajo kakšni drugi previdnostni ukrepi? Na spletu nisem našel ustreznih navodil za uporabo. Ali bi me vljudno vodili skozi postopek ali izpostavili kakšne posebne previdnostne ukrepe?"
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
MbvCWHVnZY
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
V svoji državi ne morem kupiti acetona in toluena, zato razmišljam o izdelavi kloroforma kot alternativnega nepolarnega topila. Kloroform se običajno izdeluje z acetonom, ker pa nimam dostopa do acetona, me zanima, ali lahko namesto tega uporabim etanol in kalcijev hipoklorit. Ali je mogoče za proizvodnjo kloroforma uporabiti etanol in kalcijev hipoklorit?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Odstranjevalec laka za nohte morda...! Ali oksidacija izopropanola nikoli nisem poskusil, videl sem le reference
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Reakcija se imenuje haloformna reakcija, YouTube pa je zanesljiv vir. Edina nevarnost je močan eksotermni učinek, ki stvari omejuje na majhen obseg. Zato poskusite v obvladljivi seriji, pri kateri ne želite priti do tega, da bi se izgubil nadzor nad toploto.
 
Top