Moja sinteza 3-CMC

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Mislim, da sem ugotovil, zakaj moje kisanje ne deluje lol, dodajal sem kislino skozi kovinski lijak, tako da je kislina musu reagirala s kovino, preden je šla v 3cmc freebase, zato je bila reakcija izklopljena, ali je to mogoče?
 

iheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Nekaj drugih stvari, zaradi katerih je bil prevod morda neuspešen.

1. Imate preveč nereagiranega prekurzorja 2b3c, zaradi česar je vaš rm temno črn/vijoličen.
2. Če delate na organski plasti, niste dodali dovolj ledeno hladnega acetona. Dodajte 2,5-kratnik prostornine reakcijske zmesi.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Preizkusil sem reakcijo z etil acetatom in zaenkrat je vse v redu, barva je oranžna, kot je opisano, vendar me skrbi, da so se po drugem pranju plasti vode obrnile in bile na vrhu z acetatom... ali je to v redu?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Nikoli nisem videl ali slišal za to, nima smisla... ampak če je tako, kot pravite, vzemite organsko plast, pa sladko vodo in začnite zakisovanje.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ni mogoče, da bi se etilacetat mešal z vodo, pri tej sintezi je voda na dnu, organska plast pa na vrhu. Včasih je treba nekaj časa počakati, da se pravilno ločita.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
petkrat sem poskusil reakcijo z etilacetatom, ne vem zakaj, vendar je bila trikrat organska plast po metilaminiranju precej majhna in po prvem pranju se je organska plast potopila, morda je bila reakcija prevroča in je etilacetat izhlapel ali pa sem ga dodal premalo... precej čudno
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Koliko etilacetata ste uporabili za koliko ketona in koliko časa ste potrebovali za reakcijo?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
50 ml 2b3c, 150 ml metilamina in 150 ml etilacetata 25 minut, da se prepričate. pred pranjem je bila sintetična plast 2/3 vodne plasti. po pranju je bila vsa zmešana organska plast ni hotela potoniti in na koncu je potonila do dna.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Hmmm... to je res čudno.
Uporabljena destilirana voda?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Katero vrsto steklovine ste uporabili.
Kako ločite plasti?
Če sploh ne deluje, uporabite drugo topilo
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
No, stvar je, da je delovalo dvakrat, tako da mora biti nekaj, kar sem nekajkrat naredil narobe, kar poskušam ugotoviti. za rm uporabljam steklo, podobno vašemu v vašem prispevku, za ločevanje vse zlijem v ločevalni lijak, pustim, da se percipira, in odcedim.
 
View previous replies…

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Samo nekaj minut, nato pa dajte ves metilamin naenkrat in zaprite steklo.
Poskusite lahko to.
Najprej odstranite plast vode po aminiranju, nato v organsko plast dajte vodo/sodo, uporabite 100 ml/10 g.
Kratek čas stresajte in mešajte, nato nekaj časa počakajte, da so plasti sorazmerne s svojo prostornino.
Odstranite vodo in 1-2 krat sperite tudi samo s 100 ml dest vode, vendar še vedno stresajte in mešajte.
Včasih je trajalo nekaj časa ločevanja, dokler vsa voda ni prišla z vrha na dno.
Običajno s tem ne bi smelo biti nobenih težav.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ah, ker je razmerje
50ml 2b3c tehta 75g,
prosimo, uporabite 225ml etilacetata, 150ml le dvakrat več od 2b3c, bolje trikrat več.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Prilagodil sem razmerja in vse je šlo zelo gladko, kot je opisano v vašem priročniku, eno vprašanje pa je, koliko časa traja, preden se kristali dejansko pojavijo? Ali pa se pojavi vsaj namig nanje, da bom vedel, da mi je uspelo
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Lepo je slišati, da je šlo le za težavo z razmerjem...
Ko je kisanje končano, vzemite plast vode in pustite, da izhlapi na zraku, čas je odvisen od velikosti posodic, uporabite lahko več majhnih ali eno veliko z 1-2 cm višine tekočine.
Lahko traja 2-3 dni, do 1 ali 2 tedna, odvisno tudi od podnebnih razmer, kroženja zraka, vlage itd.
Konkretnega odgovora ne morem dati. V mojem okolju se večinoma začne na tretji dan.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Ko sem poskusil z dcm, sem dal 50 g 2b3c, 100 g metilamina in 150 g dcm, kar je spet narobe, ker naj bi bilo 100 ml metilamina in 150 ml dcm... toliko zapravljenih reagentov. v rm je bil vedno presežek nereagiranega 2b3c.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Prvi kristali, hvala veliko fantje za vaše potrpljenje z mano
 

Attachments

  • FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 185
Top