Question Metilamin v situaciji. ?

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Pri redukciji MDP2P je običajna praksa uporaba nitrometana, da se metilamin ustvari na kraju samem. Glej. Ritterjevi zapisi.

Ali lahko to storite z metametanom z redukcijo hg/al?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Našel sem to in predlaga, da Hg/Al reducira nitrometan do plina metilamin, ki se bo raztopil v metanolu. Ali obstaja kakšen razlog, da pri majhnem obsegu <50 g ketona ne bi mogli kapljati ketona z nitrometanom in reducirati obojega ter tako dobiti metilacijo in situ.

"
Faza 1: Izdelava metilamina v metanolu z uporabo nitrometana in Al/Hg

Za predelavo 1 mola ketona potrebujemo 2,5-3 mole metilamina, raztopljenega v metanolu, kot sledi:

Postopek:

162 g aluminijaste bliskavice narežite na majhne kvadratke in jih dajte v 2-kilogramsko ali najbolje 3-litrsko bučko s 1500 ml metanola ter dodajte 0,5 g HgCl, da se amalgamira. Pustite, da se amalgamizira 5 do 10 minut.

V lijaku zmešajte 54 ml vode s 183 g (162 ml) nitrometana in dodajte 100 ml metanola, da nastane raztopina.

Nato v reakcijsko bučko nalijemo približno 30 ml te nitrometanove mešanice in pustimo, da se segreva do refluksiranja.

To bo povzročilo močan refluks, nato pa počasi kapljajte preostalo nitrometanovo zmes, dokler ne izgine, kar bo trajalo približno 30 minut ali več.

Najbolje je, če od povratnega kondenzatorja napeljete cev do 10-30 % raztopine HCL v mehurčku, da izstopajoči metilamin ne bo smrdel po laboratoriju.

Mešanje v resnici ni potrebno, le občasno z roko zavrtite erlenmajerico, da razbijete aluminijasto usedlino.

Pustite, da refluks traja približno eno uro, dokler se reakcija ne ohladi in refluks preneha. Nato dodajte 200 ml ohlajene 50-odstotne raztopine NaOH. To bo sprožilo nov močan refluks za približno eno uro.

Opomba: NaOH pomaga dokončati reakcijo, razbije aluminijev mulj in pri segrevanju izloči metilamin.

Ko se refluks ustavi, zamenjajte steklovino za destilacijo. Cev iz vakuumske odprtine na upognjenem sprejemniku napeljite na mehurček HCL, da izgubljeni metilaminski plin spet ne bo smrdel po vašem laboratoriju. Paziti je treba, da se prepreči kakršno koli povratno sesanje.

Vklopite grelno ploščo in destilirajte metanol z metilaminom iz reakcijske bučke, dokler termometer na glavi ne pokaže približno 80-90 stopinj Celzija. To zagotavlja, da sta bila ves metilamin in metanol pridobljena, v sprejemni bučki pa mora biti približno 1400 ml z majhno količino elementarnega živega srebra na dnu.

Ne segrevajte, dokler se popolnoma ne posuši, saj se bo mulj segrel in začel kaditi.

Strjeni ostanek blata iz destilacijske bučke sperite s toplo vodo.

Destilirani metanol mora zdaj vsebovati dovolj metilamina za animacijo več kot 1 mola ketona.

Idealno je titrirati majhen vzorec raztopine metanola/metilamina do nevtralne vrednosti z 10 % HCL, da natančno ugotovimo, koliko metilamina je pridobljenega.

Običajno dobim 6-odstotno raztopino metilamina. To pomeni, da sem v metanolu pridobil skoraj 3 mole metilamina, kar je odlično za naslednji korak.

Čas do te faze je približno 5 ur."
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
"V dodatnem lijaku zmešajte 54 ml vode s 183 g (162 ml) nitrometana in dodajte 100 ml metanola, da dobite raztopino."

Zato sem pomislil, zakaj ne bi ketona dodali tukaj? In vse hkrati zmanjšati.
 
Top