Question LSD Laboratorijska oprema?

kevin_smith_2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni!
Ali mi lahko svetujete, kakšna laboratorijska oprema je potrebna za proizvodnjo LSD?
Želimo samo izračunati ceno vzpostavitve laboratorija.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Primerna magnetna mešalna plošča in dodatno magnetno mešalo brez gretja nista nujna, bosta pa v pomoč, rotacijski uparjalnik in vir vakuuma sta zelo priporočljiva, pravzaprav je vakuum nujen (obstaja vodna črpalka ali aspirator za mehak vakuum in oljna črpalka za močan, vendar je za kemijo najboljša membranska črpalka), inertna atmosfera je prav tako dobra ideja, da bi bili varni in dobili večje izkoristke, steklovina je daljši seznam, vendar predlagam nakup standardnega kompleta in stojal z objemkami, za katere bo še vedno treba splošno steklovino kupiti posebej (čaše in erlenmajerice).... to je samo staraight iz tega, kar lahko povem, brez truda natančnosti pri oblikovanju laboratorija. Obstajajo še druge stvari, kot je na primer digestor, ki ga morate izdelati, če ne želite kupiti pravega.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Poudariti moram, da se tega ne smete lotiti kot prvega kemijskega projekta, saj bi bil najverjetneje frustrirajoče neuspešen in predvsem potraten z nekaterimi materiali, s katerimi je treba ravnati spoštljivo. Obstaja ta sodobna metoda sinteze, vendar je zanjo še vedno potrebna precej zmerna do napredna predstava o tem, kaj počnete. Ne pozabite na strupenost, nesreče, rdečo svetlobo in po možnosti po meri izdelano rdeče steklo. Kemija je poskus, tako da si utirajte pot od epruvete naprej.
 

kevin_smith_2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Če kupimo destilacijo po kratki poti, ali lahko izpustimo rotacijski uparjalnik? Kakšne so tudi posebnosti/zmogljivosti opreme? Ali ne potrebujemo tudi vakuumske peči?Hvala za podroben odgovor! Zahvaljujem se vam!
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
vakuumske peči so izjemno drage in potrebo po njih je mogoče zlahka zaobiti, obstajajo tudi drugi načini uporabe vakuuma med segrevanjem, čeprav manj priročni.
Kar zadeva rotacijski uparjalnik, je zelo uporaben pri ravnanju z velikimi količinami topil, ki morajo hitro izhlapeti, vendar je enako kot pri vakuumskih pečeh: lahko se brez njega tudi izognete. Najprej bi vzpostavil osnovni laboratorij, s katerim lahko reakcije izvajate pod argonom ali dušikom, in šele ko boste racionalizirali svoj postopek, povečali obseg z dražjo opremo.
 
Top