Izomeri in vinska kislina

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Izomerov še nikoli nisem razdelil. Ali mi lahko kdo, ki je že opravil ta postopek, to pojasni.
Obstaja L+ vinska kislina {katera je izomer dexto, kar je lahko kupiti )
in D-vinska kislina (ki je Levo, kar je težko kupiti, razen na Kitajskem).
Malo sem zmeden, ko berem niti in članke o tem, kako to dejansko narediti. Recimo, da uporabim L+ vinsko kislino, ki je izomer dextro, in imam 1 mol proste baze meth/ampt. Ali to uporabim za kristalizacijo celotnega mola frebaze, da nato proizvedem
D meth/ampht D tartat in L meth/ampht D tartat, zaradi česar bosta ta dva izomera različno topna?
Ali pa se bo zaradi selektivnosti L+vinske kisline kristaliziral izomer D moje frebaze, kar pomeni, da potrebujem 0,5 mola L+vinske kisline za 1 mol frebaze.
Prebral sem veliko nasprotujočih si informacij, kar je zelo zmedeno, ko gre za vinsko kislino. Če ima kdo izkušnje, mu bom hvaležen.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tukaj, to sem naredil pred časom, v prvi vrstici je opisan "moj" postopek, nisem se podrobno ukvarjal z D-vinsko kislino, ker nimam izkušenj iz prve roke, vendar uporaba L-vinske kisline v presežku, kot je opisano, daje, vsaj mislim, precej optično čist izdelek, nimam še načina, da bi to dokazal, vendar se teorija potrjuje, pa tudi farmakologija je opazno boljša, nižji srčni utrip, brez krčev, zmanjšan bruksizem.Tudi dejstvo, da se L-vinoštna kislina(razlikujejo) redno oblegajo, če spremljate literaturo. gre za primer "zaupaj mi, brat", vendar, kot sem rekel, teorija je trdna.

V prihodnjih dneh bom vložil nekaj dela, delal "na zapisu" s svojimi rezultati in razmerji in morda bom odprl nit, da pokažem svoje ugotovitve, ali objavil tukaj idk

opravičite tudi umetniško delo, nisem najboljši grafični oblikovalec


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Na koncu teme je na voljo ilustrirana različica. Ne vem, zakaj ljudje tam ne pogledajo in preberejo (slika 17-20).
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Ali lahko za polnjenje uporabimo običajen papirnati filter ali bi bilo treba namesto njega uporabiti filter iz borosilikatnega stekla? Ker je amfetamin šibka baza s pH približno 11.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Prav tako je treba omeniti, da izdelek iz vinskega kamna ni tako občutljiv na nizek pH, zato presežek res ne škodi, raztopina postane rdeča, kar pomeni, da je odpadni del razpršen, presežek kisline pa plava na dno veliko hitreje kot vaš flokulant, vendar se vaša trdna snov popolnoma obdrži in pri filtriranju pride lepo bela, ne bo šla POOF kot drugi prekrškarji *ahem*
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
EDIT: D meth/ampht L tartat
L meth/ampht L tartat
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
hvala, torej selektivnost L+ vinske kisline kristalizira D freebazo, je res?
ali ne bi mogli svojega izdelka dati pod polarimeter, da preverite rotacijo, to bo potrdilo, da je vaš izdelek optično čist. Mislim, da potrebujete povprečno rotacijo +12,5 za D izomer metamfetamina, vendar bom moral to še enkrat preveriti.
bi bilo dobro, če bi svoje rezultate objavili tukaj.
kaj menite, da je najbolje uporabiti kot topilo?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
v idealnem primeru alkohol + prosta baza, vendar je vključeno v celoten postopek bolj smiselno, da ne destilirate s paro, saj uporabite izvlečke kot take, saj bodo do konca že zaradi narave postopka deležni vsaj 1 kislinsko-bazičnega čiščenja, včasih 2.
kar zadeva polimeter, nimam dostopa do njega, lahko bi pripravil racemično raztopino soli in primerjal njene lomne količnike, vendar nisem prepričan, da je to zelo prepričljivo.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Resnično bi morali predhodno opraviti parno destilacijo racemične proste baze. To bo verjetno precej olajšalo postopek. Kaj pa dvofazni sistem, sestavljen iz vinske kisline v vodi in frebaze v nepolarni , in ju zmešamo skupaj. Potem naj bi se D izomer tartata preselil v vodno plast, L frebaza pa naj bi ostala tam, kjer je.
Poskusil bom oboje in vam sporočil.

Ko bom preizkusil te metode, bom to preveril na polarimetru.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
destilacija je zame bolečina v riti, vendar greš naravnost naprej, sistem, ki ga predlagaš, se ne sliši slabo, edina stvar, proti kateri bi lahko protestiral, je topnost vinske kisline v vodi, vendar nisem prepričan, kako in če bi lahko vplivala na postopek, rad bi slišal vaše ugotovitve, obveščajte nas
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
alkohol in ne aceton z utemeljitvijo, da je vinska kislina bolj topna v alkoholih in ne v acetonu, morda pa bo bolje delovala v acetonu, nisem poskusil
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ti diagrami so v veliko pomoč , lepo. Ko ga bom preizkusil, bom tukaj objavil svoje rezultate
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mislim, da je z grafom nekaj narobe.
Če uporabite L+-vinsko kislino (cenejšo in lažje dostopno), bo enantiomer D (amph, Meth) v raztopini in ne v trdni snovi, kot je videti.
Če uporabite D-vinsko kislino (dražjo in težje dostopno), bo enantiomer D (amph, Meth) v trdni snovi.
Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Njegova shema je pravilna. Sol se obori v trdnem stanju. Ni razlike, d-amfetaminova l-vinska sol ali l-amfetaminova d-vinska sol. Z naslednjimi postopki lahko spremenite kislino in dobite različni izomer v trdnem stanju.

P.S. enako velja za metamfetamin.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Okej, ampak tudi če bi bilo tako, kot ste rekli, kar pa po mojem mnenju ni, bi bilo še vedno priročno, dokler se JEDEN od njih obori, imate možnost ločevanja ne glede na to, na kateri način
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"Ni razlike, d-amfetaminova l-vinska sol ali l-amfetaminova d-vinska sol"
Vem, da je mišljeno, da boste pri L+vinski soli (izomer d-vinske/dektrotartarinske/D soli) imeli D-amf ali D-met v delu raztopine in ne v trdnem delu.
Hvala.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Pozdravljeni, ali metamfetamin, sintetiziran po metodi efedrina in psevdoefedrina, daje izomer d-metamfetamina z 99-odstotno čistostjo? Če ne, koliko?
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Nisem Patton, vendar: iz uporabljenega efedrina, ki je bil pridobljen iz rastline, bi nastal le D-meth, saj rastline naravno proizvajajo le L-efedrin (ki se po reakciji spremeni v nasprotni enantiomer - v tem primeru D-meth). Če bi uporabili kemično sintetiziran efedrin, bi dobili racemični met, saj sinteza efedrina ni stereospecifična.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Da, g.patton, na drug način se oba izomera ločita, eden v topilu in drugi kot sol
 
Top