Question Potrebujem pomoč.

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Nimam laboratorija in želim iz 150 ml metanola narediti plin, kakšen je torej način, da se ne bi zastrupil
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Pozdravljeni brat, toplo priporočam, če nimate kemijskega laboratorija. Domači avto je odgovor za vas.
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
odvisno od vašega proračuna lahko uporabite ventilatorje iz šotorov za gojenje za izpihovanje plinov navzven.
Druga možnost bi bila: odprite okna in ne vdihavajte neposredno hlapov. Po mojem mnenju in če je to le enkratna stvar: s 150 ml metanola bi morali imeti res veliko smolo ali ne bi mogli resno škodovati sebi ali drugim.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Metanol preide pri približno 65 °C iz tekočine v plin. Samo poguglajte ali pa verjemite staremu moonshinerju.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Nazadnje sem prižgal metanol in raztopina je ostala
 
Solution

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Količina, ki jo želite upariti, je nevarna in kemik z laboratorijem bi zmes pustil zunaj na oknu (v primeru, da rotacijski uparjalnik ni na voljo. Ghetto način je, da jo pustite izhlapevati NA ZUNANJEM.
 

kind456

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 8, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Pomembno je poudariti, da je delo z vnetljivimi in potencialno škodljivimi snovmi, kot je metanol, lahko izjemno nevarno, poskus dela brez ustrezne opreme in znanja pa predstavlja resno tveganje za vašo varnost in zdravje. Postopki, ki ste jih omenili, niso varni in jih močno odsvetujemo.

Metanol je zelo vnetljiv in pri gorenju lahko povzroča strupene hlape. Vdihavanje teh hlapov je lahko zelo škodljivo ali celo smrtno nevarno. Poleg tega je metanol strupen za ljudi, zato lahko zaužitje ali stik s kožo povzroči resne zdravstvene težave, vključno s slepoto ali smrtjo.

Če vas zanima delo s kemikalijami ali izvajanje poskusov s potencialno nevarnimi snovmi, je ključnega pomena, da to počnete v nadzorovanem in varnem okolju, kot je ustrezno opremljen laboratorij, pod vodstvom usposobljenih strokovnjakov. Če imate upravičeno potrebo po delu s kemikalijami, kot je metanol, je najbolje poiskati ustrezno usposabljanje, varnostne protokole in zaščitno opremo, da zagotovite svojo varnost in varnost ljudi okoli sebe.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
2CH₃OH+3O₂=2CO₂+4H₂O
 
Top