Question Kako preveriti čistost nečesa?

merlin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 4, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Kako bi lahko preverili čistost nečesa, kar je na primer prah?

Katero napravo bi uporabili?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ne uporabljate strojev, temveč kemijo.

1. Najprej je tu metoda spektroskopije, pri kateri v laboratorij pošljete vzorec svojega praška in referenčni vzorec. Na ta način boste dobili dokončen odgovor, skupaj s količinsko opredelitvijo različnih prisotnih nečistoč. Vendar je ta metoda draga in zahteva uporabo stroja. Spektroskopski stroj. Oglejte si Ramanovo metodo, opis je na forumu.

2. Drug način je TLC, kromatografija na tankih plasteh. Opis tega postopka je tukaj na spletnem mestu, našli pa boste tudi veliko gradiva na YouTubu. To je nekaj, kar lahko naredite sami, vendar potrebujete veliko materiala in nekaj osnovnega znanja.

3. Potem je tu še tališče. Precej preprosto: vzamete majhen vzorec praška in ga segrevate, dokler se ne stopi. Vsaka snov ima svoje specifično tališče, in če je rezultat napačen, pomeni, da je prah nečist in vsebuje stvari, ki spreminjajo tališče.

Če pa gre preprosto za to, da se poskušate odločiti, koliko droge je dejansko v recimo gramu kupljenega izdelka, bi verjetno izvedel ekstrakcijo A/B in videl, kaj bom dobil. Vzorec kupljene soli raztopim v vodi, jo bazificiram in zberem prosto bazo. Nato jo ponovno osolite in primerjajte maso dobljene soli z maso vzorca. Ali to ali pa poskusim izločiti dodatke z nečim, kar jih raztopi, ne pa tudi izdelka. Če je mogoče.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljen, Merlin. Naredil sem velik razdelek, ki vam bo pomagal pri teh vprašanjih. V njem so priročniki za skoraj vse priljubljene snovi!

 
Top