Kako sintetizirati metilfenidat iz ritalinske kisline

Pozdravljeni, prvič objavljam tam. opravičujem se, če ni pravilno. pred kratkim sem dobil nekaj kisline Ritalin in želim narediti metilfenidat ne uporabljam HCl, ker ga ne morem dobiti neposredno. ali mi lahko kdo pomaga?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Izvesti morate reakcijo estrifikacije z metanolom, običajno se to izvaja z žveplovo kislino kot katalizatorjem, vendar verjamem, da boste tukaj našli pripravljalni zapis. Če vam uspe dobiti žveplovo kislino, boste lahko izdelali tudi HCl.
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Ali lahko uporabim fosforno kislino?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Najverjetneje da, vendar ima koncentrirana žveplova kislina v sebi veliko manj vode, esterifikacija pa je ravnotežna reakcija, pri kateri ima voda, ki nastane pri reakciji alkohola z ritalinsko kislino, tudi moč hidrolizirati isto vez. To običajno dosežemo z uporabo velikega presežka alkohola, ki lahko služi kot topilo ali, z drugimi besedami, medij reakcije. Hočem povedati, da bo to zagotovo vplivalo na izkoristek.


Avtorju te teme zaupam, saj je kompetenten kemik.
 

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Ok, najlepša hvala!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Postopek na povezavi se začne z drugačnim substratom kot ritalinska kislina, vendar samo preverite komentarje in dobili boste več vpogleda.
 
Top