Question Vprašanje o acetilaciji FC

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Razmišljam o oblikovanju nekaterih dvojno substituiranih katinonov in njihovem prvem biološkem testiranju v histeriji.

Kaj sem naročil :

1. 4klorotulen
2. 3-klorotulen

Upam, da bo iz enega od teh po acetilaciji nastal 4kloro3metilpropiofenon, iz drugega pa 4metil4kloropropiofenon, če mi lahko kdo to zagotovo pove, bom vesel.

Imam nekaj kilogramov AlCl3 in liter propionijevega klorida, ki ju bom uporabil pri poskusu. Ne spomnim se, da bi pri FC propionijev klorid in Alcl3 tvorila kompleks, ki se ob počasnem dodajanju aromatskega benzena tvori keton, ali se motim? Vesel bom, če mi kdo z znanjem odgovori na to vprašanje, ali pa bom moral kot vedno raziskati vse sam ...

Ko bo prišlo naročilo, bom dokumentiral sintezo ( cilj sinteze: 3Chloro4MethylMethcathinone in 4Chloro3MethylMethcathinone.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
282
Points
63
Govorite o Friedel-Craftsovi AKILACIJI, acetilacija vključuje samo priključitev acetilne skupine, kar ni tisto, kar želite. Produkt acilacije s propionilkloridom (kloridom propionske kisline) in halogeniranimi tolueni ni tako enostavno napovedati kot za sam toluen. Halogeni vplivajo tudi na to, kje se acilna skupina pritrdi na benzenov obroč. Raziščite še nekaj in reakcijo vedno preizkusite v majhnem obsegu.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
hvala za odgovor, ali veste, da če za izdelavo ketona uporabim grignard, bom na koncu dobil želeno aromatsko strukturo ?
 
Top