Pridobivanje morfina iz tablet

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, iz tablet želim pridobiti morfij. Veliko sem prebral na tem forumu in si ogledal videoposnetek za ekstrakcijo s hladno vodo, ki naj bi bil primeren za morfij, da. Vendar nisem prepričan, ali je to najboljši način, če izgubiš 20 odstotkov izdelka. Ali ima kdo boljši način? Kako deluje, ko ga rekristaliziram z etanolom ali polietilenglikolom?
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Nikoli ne pričakujte 100-odstotne ekstrakcije, ne bi pa rekel, da je 80-odstotni izkoristek tako slab.

Žal vam ne morem pomagati pri izbiri topil, saj o njih ne vem veliko, vendar veliko sreče!
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
To izhaja iz mojih osebnih izkušenj.

To je zelo odvisno od proizvajalca tablete , poiskati morate ndc # in natančno ugotoviti, katere so sestavine.

Voda je najboljše topilo za morfin, sledi ji alkohol. Pri vsaki sestavini v tableti morate preveriti, ali se bo raztopila z izbranim topilom.

Skoraj vsaka tableta ima polnila, veziva in pomožne snovi, ki se bodo raztopile z morfinsko soljo. Pogosti so hipromeloza, mikrokristalna celuloza in laktoza, ki se bodo izločili z morfinom.

Najboljši način ekstrakcije je ekstrakcija s hladno vodo, vendar deluje le pri nekaterih blagovnih znamkah. Druge bodo zaradi vsebnosti hpmc pretirano želirale in se ne bodo filtrirale. Te vrste zahtevajo pretirano pripravo in popolno raztapljanje v kisli vodi za 12-24 ur, preden se poskuša izolirati morfin.

Izolacija morfina je tako preprosta, kot je zvišanje ph na 9-11, da se obori baza, nato pa ekstrakcija z dekantiranjem, filtracijo in izpiranjem oborine.

Pri čiščenju surovega ekstrakta je učbeniška metoda rekristalizacija v brezvodnem etanolu. Tega osebno nisem preizkusil.

Priznati moram, da se ne splača truditi, razen če imate veliko tablet in potrpljenja. Vendar pa bo metoda preproste ekstrakcije s hladno vodo odstranila veliko inertnih sestavin, nato pa bo raztopina šla skozi filter s kolescem .22um, za vbrizgavanje morfinovega sulfata pa je uporabna za namene zmanjševanja škode
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Tudi za filtriranje zelo pomaga dober vakuum, pri čemer ne gre za črpalko z vrtljivimi lopaticami (razen če imate hladno past), temveč za membransko črpalko, saj bo posrkala veliko vodne pare.
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Uporabiti je treba NH4OH, saj bo 1 kapljica takoj oborila morfinsko bazo, ne da bi bilo treba spremljati ph, sicer uporabite raztopine natrijevega karbonata ali razredčenega natrijevega hidroksida in spremljajte ph z lakmusovim papirjem, ko se začne obarjati in se sesede, bo začel postajati mlečno bel in je najbolje, če ga mešate, ko to počnete recimo 15 minut, pustite pokritega v hladilniku, da se preostanek morfina sesede za 30 minut, in nato za nekaj časa zamrznite, ne da bi ga pustili zamrzniti. Pri tem koraku vam bo pomagala tudi poceni centrifuga.

Prav tako sem želel omeniti, da je najlažji način čiščenja ponovna kristalizacija, nato pa lahko preverite težo in temperaturo taljenja za čistost.

Drug način bi bila uporaba tekočinske tekočinske kromatografije in preverjanje z tlc.
To bi vam dalo najvišjo čistost, vendar zahteva nekaj znanja iz analitične kemije. Mislim, da je eluent za morfinsko bazo 1-odstotna raztopina ocetne kisline. Morda bi lahko kdo podrobneje pojasnil kromatografski del.

Najboljše informacije za te stvari so javno dostopne v analitični kemiji, forenzični kemiji, toksikologiji in člankih kemikov organov pregona na spletu.

Še ena opomba. Za ekstrakcijo uporabljam ledeno mrzlo vodo. Tablete zdrobim na čim bolj drobno z možnarjem in pestilom ter jih dam v posodo, kot je prazna steklenička od recepta. Nato dodam minimalno količino vode, na primer 20 ml za 5 tablet, in jo 10 sekund močno stresam, nato pa hitro filtriram pod vakuumom s standardnim Buchnerjevim lijakom in filtrirnim papirjem. Nato dvakrat sperem z 10 ml ledene vode. To zmanjša količino geliranja. Tako boste dobili tekoči bistri ekstrakt, iz katerega boste lahko takoj obarjali morfinsko bazo.
 
Top