Vizualni profil ponarejevalcev zdravil; benzokain.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,340
Solutions
4
Reaction score
912
Points
113
V svojih stikih na internetu in v resničnem življenju sem velikokrat zasledil vprašanje: " Ali kdo prepozna ta rez v mojih zdravilih?" V resnici vsi vemo, da so zanesljive informacije o prepoznavanju običajnih ponarejevalcev zdravil precej redke in večina teh vprašanj nikoli ne dobi odgovora, ki bi bil vsaj malo verodostojen.
Zato bom tukaj začel nekaj, za kar upam, da lahko postane trend poudarjanja čistih oblik pogostih ponarejevalcev. Ta izdelek sem po ugodni ceni kupil na Amazonu, ker mi je bila všeč vsestranskost, saj sem ga lahko dodal kateremu koli pripravku, ki sem ga želel. Ugotovil sem, da obstaja priložnost, da prispevam k skupnemu znanju, zato bom to storil.
QlCwkbKh65

Benzokain , reagenčna kakovost Ime IUPAC ; Ethyl-4-aminobebzoate CAS# 94-09-07
UjNb5Y8Ceo

Surova oblika, naravnost iz posode;
EliFXuU3MA
Zmešan z 20°C+-H²O. Pri tej temperaturi se ni zdel preveč topen 🌡️
Ynbc2DpK5P

Tu so benzokain segrevali v vodi, dokler se ni stopil, nato pa so ga pustili rekristalizirati.
VVlRqtgHZC

SmixHJDTLk

6fbzEI1cHo

Rad bi poudaril, da mešanice nisem segreval do suhega in zato temperatura reaktantov nikoli ni presegla 100 °C. Rumena obarvanost, ki je bila dobljena, verjetno ni tabela in diagnostična. Kristalni obliki, ki ju vidim, sta: 1, amorfna Simi-kriatalinska površinska meglica, in 2,:očitno monoklinski ostri kristal s precej čvrstim pravokotnim profilom.
Omeniti moram, da se je pri segrevanju raztopine sprostil vonj, ki je bil nedvomno enak vonju, ki ga večina ljudi povezuje s kokainom. Neizrazito sladek in tudi trpek. Nikoli še nisem vonjal kokaina, ki bi mu manjkala ta komponenta.
Nadaljujemo, to je drugačen kup benzokaina, raztopljenega v brezvodnem izopropanolu. Pri sobni temperaturi je bil zelo topen in je takoj izginil.
8taz2ZXYvB

Qzq1x0KcFC

Sledijo kristali iz brezvodnega acetona. Nekaj vizualno zanimivih oblik.
95Tf07ZvDF

WR3yan8Osw

Upajmo, da bodo te slike komu koristile pri prepoznavanju benzokaina kot ponarejevalca drog. Tukaj imam še nekaj drugih topil, zato če vas zanimajo kristali benzokaina iz etil acetata, kloroforma, formaldehida ali reakcija na Marquisov reagent, samo povejte in jih bom dodal. Morda jih bom dodal jutri za potomce, saj je tukaj pozno ali zgodaj.
 
Top