Question Ali imata meth in mdma klorid kakršne koli espesialne znake pod rentgenskimi žarki?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Osebno poznam dva primera, ko so ljudi ujeli, ko so poskušali v prtljagi prenašati hašiš, zapakiran kot marmelada. Oba primera sta se zgodila, ko so mulci prenašali snov prek rentgena. Ne poznam tehničnih podrobnosti, vendar domnevam, da bi verjetno ta izdelek lahko imel kakšen poseben sijaj pod rentgenom.

Kaj pa met in mdma hcl v tekoči obliki? Kako je videti pod rentgenskimi žarki? Ali poznate kakšen primer, ko so bile takšne stvari identificirane pri prečkanju meje?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nisem strokovnjak.

Vendar je rentgenski žarek dober način za ugotavljanje, ali nekaj ne bi smelo biti v nečem.

Droge v marmeladi so lahko videti drugače kot običajna marmelada. Gre bolj za sistem tipa "to izgleda čudno, raziščimo to".
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Imel sem vpogled v intro rentgenskih televizijskih introskopov, ki se uporabljajo za preverjanje prtljage in paketov. Na kratko povedano, z njimi zlahka določite monoatomske snovi. Razlikujejo tudi organske in neorganske spojine ter gostoto

Glede polatomskih spojin je zgodba drugačna: če prav razumem problem, inženirji kalibrirajo napravo, da razlikuje le določene spojine. Vendar je to zelo zapletena naloga, zato je število takšnih snovi zelo omejeno in večinoma zajema eksplozive.

Glede drog je vprašanje odprto. V primeru hašiša vidim tri možnosti: ali je hašiš v steklenem kozarcu videti gostejši od marmelade in pritegne pozornost, ali je videti kot eksploziv, ali pa je bil stroj programiran za to snov.

Počakajmo, morda nekateri vedo več o tem, kako daleč je na tem področju prišla uporabna znanost.
 
Last edited:
Top