Question Nevarnosti tablet s pretečenim rokom uporabe.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Pozdravljeni!

Nekdo nas je prosil, da mu dobavimo Ritalin (metilfenidat), zato smo se lotili iskanja mesta, kjer bi ga lahko kupili.
V naši državi so na voljo le na recept, zato smo se obrnili na temni trg.
Našli smo Ritalin 10 mg po odlični ceni, vendar so tablete s pretečenim rokom uporabe, sicer so lekarniške, vendar s pretečenim rokom uporabe. Zdi se, da tudi vse druge ponudbe ponujajo tablete s pretečenim rokom uporabe, večina navaja, da so potekle.

Naša glavna skrb: ali je prodaja tablet, ki jim je potekel rok trajanja, v redu? Ne pozabite, da govorimo o metilfenidatu, ki je nekako nevaren, lahko bi vas zajebal, kajne?

Naše drugo vprašanje: med brskanjem po trgih za ponudbe smo opazili, da je večini tablet potekel rok trajanja ... videli smo Ritalin, oksikontin s pretečenim rokom trajanja in celo diazepam, kako se ta zdravila pridobijo, če jim je potekel rok trajanja? Ali ti prodajalci preprosto gredo in kopljejo po smeteh lekarn? Prosimo, razložite nam to, ker se ne moremo znajti.

Hvala za branje, brat!
 
Solution
Update!

We done did more digging and found out:

1. Pills are okay to be consumed after their expiration date. Why? The expiration date is the maximum time the research company that tested the meds tested it for. (example: Lets say we have a pill and we wanna see when it will expire and so we test it for only 5 years and no longer. We would say the pill expires after 5 years only because we didnt test it for longer even tho the expire date could be maybe 10, we dont know because we didnt test it for 10)

2. We found out that most pharmacies incinerate their expired products, meds and not throw them out like we first thought.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Posodobite!

Opravili smo več poizvedovanj in ugotovili:

1. Tablete je dovoljeno uživati tudi po preteku roka uporabnosti. Zakaj? Datum izteka roka uporabe je najdaljši čas, za katerega je raziskovalno podjetje, ki je testiralo zdravila, le-ta testiralo. (primer: "V času, ko je bil uporabljen rok trajanja zdravila, se je zdravilo izteklo.") Recimo, da imamo tableto in želimo preveriti, kdaj ji bo potekel rok uporabe, zato jo testiramo le za 5 let in ne dlje. Rekli bi, da tableta poteče po petih letih samo zato, ker je nismo testirali dlje, čeprav bi lahko bil rok trajanja morda 10 let, česar ne vemo, ker je nismo testirali 10 let).

2. Ugotovili smo, da večina lekarn sežge svoje izdelke, ki jim je potekel rok uporabe, in jih ne zavrže, kot smo sprva mislili.
 
Solution

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ja, in verjetno so tisti fantje, ki so zadolženi za `sžiganje` teh tablet s pretečenim rokom uporabe, prodajalci, ki ste jih našli ... S tabletami s pretečenim rokom uporabe ni nič narobe, morda sčasoma izgubijo določen % aktivne sestavine, zato so lahko nekoliko manj recimo 10 % šibkejše.
 

Pharmacid

Don't buy from me
New Member
Joined
May 30, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ne strinjam se , bil sem težak odvisnik od flunitrazepama ali uličnega imena Roofies ali blagovne znamke ROHYPNOL .
Nekoč sem dobil škatlico flunitrazepama, ki je potekla 2 ali 3 leta, v zameno za nekaj kroničnega buda , in začel sem čutiti bolečine v mišicah vse
po vsem telesu .
Prva reakcija je bila, da je fluni benz, zato bom morda vzel še dva in se bom sprostil od bolečin, narobe, zdi se, da so se ti rofijevi izdelki s pretečenim rokom spremenili ali postali strup s časom ...
Moja 2 centa , izogibajte se zdravil s pretečenim rokom uporabe, lahko se spremenijo na molekularni ravni in postanejo nekakšen strup. BTW sem lahko spala od bolečin v mišicah, ki so bile posledica pretečenih roofies
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Varnost in učinkovitost jemanja zdravil s pretečenim rokom je odvisna od pogojev shranjevanja.
Če so bila zdravila shranjena v hladilniku, se jim tudi po 1-2 letih ne bo zgodilo nič resnega.

Če je rok uporabnosti daljši od 3 let, potem takšnih snovi ne bi jemali.
 
Top