CRYPTONATOR

ShootOuts

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Združene države Amerike so zaprle storitev spletne denarnice Cryptonator, ki je bila v lasti ruskega
Ameriške in nemške varnostne sile so napovedale zaplembo domene platforme Cryptonator, ki je zagotavljala storitve spletne denarnice. Po podatkih organov pregona so spletno mesto uporabljali predstavniki hekerskih skupin in nezakonitih tržnic.
Združene države so vložile tudi uradne obtožnice proti ustanovitelju spletnega mesta, Romanu Pikulevu, državljanu Rusije in Nemčije, ki se skriva pod psevdonimom Roman Boss. Oblasti niso sporočile, ali je bil pridržan, vendar so novinarji ugotovili, da, sodeč po družbenih omrežjih, stalno prebiva v Permu.
Glavne trditve varnostnih organov na račun storitve so, da platforma ni nadzorovala čistosti transakcij s kriptovalutami in ni zavezala uporabnikov k opravljanju identifikacije KYC, storitve pa je zagotavljala predvsem anonimnim uporabnikom. Glede na številne študije je zaradi tega kriptovaluta, povezana z mešalcem Hydra, prehajala prek borze Cryptonator Blender.io , borze Bitzlato, borz Garantex in Nobitex ter določene teroristične organizacije.
Ameriško ministrstvo za pravosodje trdi, da je od leta 2014 do leta 2023 prek platforme šlo najmanj 1,4 milijarde ameriških dolarjev.
MRfhaqDNcB
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
532
Reaction score
249
Points
43
Za to sem slišal naknadno, vendar za to denarnico še nikoli prej nisem slišal. Ni jih bilo na mojem radarju
 
Top