Question 3cmc prosim, preglejte mojo sintezo

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
43
Points
18
Deals
1
Pozdravljeni, hvaležen bi bil, če bi lahko dobil konstruktivne pripombe na mojo sintezno pot. Če lahko priporočite kakršne koli praktične spremembe ali če se vam zdi, da je kar koli narobe, prosim, da ste pripravljeni pojasniti, zakaj bi kaj spremenili.


**Priprava:**
1. **Priprava raztopine NaOH:** V 100 ml vode raztopite 90 g NaOH. To mešanico čez noč zamrznite.

**Postopek sinteze:**

**Faza 1: v reaktorju z uporabo mešalnika nad glavo**
- Dodajte 100 g 2b3c in ga raztopite v 300 ml etil acetata ter 2 minuti strogo mešajte.
- Dodajte vnaprej pripravljeno, ledeno hladno mešanico NaOH in mešajte še 2 minuti.

**Faza 2: eksotermna reakcija**
- Postopoma vnesemo 150 g MA HCl, s čimer sprožimo eksotermno reakcijo, ki poviša temperaturo na približno 30 °C. V tej fazi nadaljujte z mešanjem.

**Faza 3: **
- Med mešanjem in segrevanjem vzdržujte stalno temperaturo približno 37 °C 2 uri.

**Faza 4: Odstranjevanje nečistoč** reaktor/separacijski lijak

- V reaktor dodajte 300 ml ohlajene deionizirane vode in 2-3 g sode bikarbone. 1 minuto strogo mešajte, nato pa odcedite, da odstranite "umazano" vodo skupaj s topnimi nečistočami. Dodajte v ločilni lijak in odstranite plast vode. Postopek izpiranja po potrebi ponovite še enkrat ali dvakrat, da dosežete olje brez zelo močnega vonja po topilu.


Faza 5 **Čiščenje s sušenjem:**
Izprano olje prelijte v čašo in ji dodajte brezvodni natrijev sulfat kot sušilno sredstvo, da absorbira morebitno vodo. Natrijev sulfat dodajamo, dokler se ne zlepi in dokler ne vidimo prosto tekočih kristalov.
- Ko v olju ni več vode, z vakuumsko filtracijo odstranite brezvodni natrijev sulfat in vse preostale delce. Prenesite nazaj v čisto suho čašo.

faza 6 **Kisanje:**
- V lijaku pripravite mešanico 100 ml acetona in 100 ml HCl.
- Čašo z zdaj suhim oljem postavimo v ledeno kopel, da ohranimo temperaturo okoli 10 °C.
- Mešanico kisline počasi dodajamo k olju, dokler ne dosežemo pH 6, pri tem pa spremljamo, ali pride do obarjanja.
- Čašo s praškom 3cmc čez noč shranite v zamrzovalnik.

**Končno izpiranje:**
- Naslednji dan s hladnim acetonom sperite nečistoče s svojega praška, saj želimo, da je prah brez vonja po topilih.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
faza 6 **Kisanje:**


- Mešanico kisline počasi dodajajte olju, dokler ne dosežete pH 6, pri tem pa spremljajte, ali se oborina ne pojavi.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ni nujno, da se oborine naredijo, preden ga damo na hladno, zato če jih ne vidite, ga dajte na hladno in poglejte čez nekaj ur, morala bi biti polna posoda, če tudi takrat ne vem, ali se bo kaj pojavilo
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Brez dela je
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
4mmc s potjo 2b4mp se pojavijo po 30 minutah v zamrzovalniku, ki se mi prej nikoli niso pojavili, včasih jih naredim samo zase, vendar ne prenašam vonja metilamin mi daje paranojo, ki smrdi po celi ulici
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Res ne vem za 3mmc, se opravičujem, da sem se vmešala
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Zakaj odstraniti vodo iz proste baze? Ko med acidifikacijo kapljate 37%hci, imate v notranjosti še vedno znova vodo.
To nima nobenega smisla.
In mimogrede, po acidifikaciji odvzamem vodno plast in odstranim organsko plast.
Vodno plast postavim v več posod, da izhlapi, po nekaj dneh pa se začnejo tvoriti kristali.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
u lahko izdelate kristal v 1 dnevu, ne potrebujete čakati dni ali tednov
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Z virom ogrevanja za hitrejše izhlapevanje vode?
Ali kaj točno imate v mislih?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Top