Question Kde kúpiť vzorky génov na testovanie na sebe?

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Chcem na sebe použiť génovú terapiu Crispr, ale na stránke Odin sa predávajú len súpravy na hranie s baktériami. Kde si môžem kúpiť užitočné gény?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Metodiky Crispr, hoci sú užitočné a veľmi jednoduché na použitie pre zasvätených, sú stále veľmi zložité. Máte nejaké skúsenosti v oblasti syntetickej biológie? Poznáte rôzne prvky prítomné v géne, ktoré určujú intenzitu a podmienky jeho expresie? Čo viete o genetickom kóde, optimalizácii kodónov, návrhu primerov, klonovaní a expresných vektoroch, štruktúre komplexu CRISPR-Cas9? Toto nie sú náhodné slová, sú to všetko pojmy, ktoré budete musieť plne ovládať pred úspešnou transfekciou cicavčej bunky, nehovoriac o vašej vlastnej.

Ak chcete získať gén, ktorý by ste chceli, budete musieť najprv nájsť jeho sekvenciu v databáze génov, čo je veľmi jednoduché a voľne dostupné na internete, ako aj vhodný promótor, vložiť tieto dva prvky spolu, ako aj PCR primery (s reštrikčnými miestami na trávenie reštrikčnými enzýmami) a poslať to spoločnosti zaoberajúcej sa syntézou DNA na zákazku. Je ich veľa, niektoré sú oveľa lacnejšie ako iné.

Inak by ste si mohli kúpiť len promótorový reťazec a získať svoj gén záujmu pomocou PCR z prírodného zdroja alebo si kúpiť priamo gén, ak je to bežný gén, ako napríklad systém luciferázy (ale prečo by ste chceli svietiť v tme lol)

Potom ho môžete vložiť do plazmidu CRISPR, ako aj do vhodného vodiaceho vlákna, aby ste sa zamerali na konkrétne miesto v genóme.

Môžete si vyhľadať kanál na youtube "the thought emporium", ktorý takýto experiment na sebe urobil, ale PROSÍM, skúmajte svoj projekt aspoň niekoľko rokov, než sa do toho pustíte
 

jvfuyfutfoytf87t

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ďakujeme za odpoveď. Zatiaľ nemám znalosti, ale nedávno sa mi dostalo do rúk veľa kníh o genetike a Crispr. Existuje nejaké hlboké webové fórum zamerané na tieto témy? Toto bolo najbližšie, ktoré som našiel.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Teda nie tak, ako som si vedomý. Žiaľ, nemôžem vám poslať žiadne neverejné informácie bez toho, aby som sa doxoval, ale ak máte v úmysle to riadne preskúmať, smelo do toho, a ak máte otázky, kedykoľvek mi tu môžete poslať PM.
Pre tieto typy záležitostí je pravdepodobne najlepším miestom prehľadný web, som si celkom istý, že všetky vaše otázky už boli tak či onak zodpovedané nejakým vedcom. Ešte raz, ak máte ďalšie otázky, neváhajte mi poslať PM!
 
Top