Question Čo robiť, čo robiť (s touto chémiou)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
X6j4JrvpmK
Je to váš otec, stovky vecí, b fenyletylamín (2-fenyletylamín) Bol som v obchode s doplnkami a videl som to a kúpil som to s reakciou na kolene, pretože som mal hotovosť a pokiaľ viem, nemajú to predávať. Celú noc som nespala, lámala som zle a snažila sa nájsť niečo dobré, čo by som z toho mohla vyrobiť. Čítal som rozprávky o alfa metylácii prostredníctvom formaldehydu, ľudové rozprávky o katalyzátore ceseum. Videl som skutočný zápis, že by sa z neho dal vyrobiť nejaký fentanylový analóg.... Ale nie som dostatočne skúsený, aby som si napísal vlastný postup od 0. Mám záujem ísť rýchlejšie, ale nie " zvyšovať si vibrácie" v štýle fikal. Navyše ak by som sa mohol vyhnúť retro syntéze, radšej by som to urobil. Ak musím, tak musím, ale neviem ako, na vlastnú päsť. Nechce ma niekto nasmerovať dobrým smerom? Nebudem vás žiadať, aby ste ma držali za ruku, ja si to vypracujem a spočítam. Len som nenašiel dobré miesto, kde s tým vyskočiť. Asi som mal ísť rovno po patentoch z rokov 1900 - 1930
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
I dont no na 100 % to používate namiesto metylamínu v p2p syntézach snd jeho predpokladám, že vám gibe dmeth. Namiesto racemic vyhľadajte toto na reddite
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Som skeptický. To by mohlo platiť pre 1-fenyletylamín, ale toto je 2-fenyletylamín. Od tohto príspevku som si prečítal niekoľko spôsobov, ako ho metylovať na nejaké zaujímavé chemikálie, ale ešte som to neskúšal. Dimetylfenyletylamín znie ako pervitín, ale v skutočnosti je to niekoľko druhov blbostí. Prechádzam k svojmu najnovšiemu opileckému nákupu, čo mám robiť s tou kyselinou propriónovou? Videl som veľmi zapojené cesty k propriofenónu, 4-metylpropriofenónu, efedrónu a efedrínu... zatiaľ
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Môžete vykonať reduktívnu amináciu, ale produktom bude amfetamín, rozdelenie je na dusík.
Soľ kyseliny propionovej železo II alebo vápenatá soľ + soľ kyseliny benzoovej -> suchá destilácia -> propiofenón
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
No dobre, vďaka za tip, amfetamín na metamfetamín je dobre známa alkylačná reakcia. Myslím, že len na archíve ródia sú 2 cesty
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Hoci sa väčšinou nazýva "formilácia", ide len o redukčnú amináciu formaldehydu, ktorú je najlepšie vykonávať s paraformaldehydom, s ktorým sa oveľa lepšie manipuluje a pomáha proti nadmernej alkylácii na terciárny amín.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Nikto ma neučil chémiu, takže môžem povedať halogenácia alebo môžem povedať chlorácia, môžem povedať alkylácia alebo metylácia. Viem, čo to znamená, len nie je správne používať tieto termíny. Je to fenylová časť alebo je to aromatický benzenol? Pre mňa je to všetko morská pena.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Aj ďalšia aktualizácia, kingdraw, dostupná v obchode s aplikáciami, robí retrosyntézu ( a predpovedanie syntézy s vedľajšími reakciami) je to asi o 10 % jednoduchšie ako napísať reakciu 😀 musíte ju oklamať, aby si myslela, že nevyrábate lieky
 
Top