Question Ktorý liek mi môže pomôcť dobre spať

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Ktorý liek mi môže pomôcť dobre spať
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
203
Reaction score
206
Points
43
Odpoveď bude vždy závisieť od dôvodu, prečo potrebujete dostatok spánku. Tu je však približný zoznam liekov, ktoré sa používajú pri poruchách spánku.

Benzodiazepíny: Benzodiazepíny, ako sú diazepam (Valium) a temazepam (Restoril), zvyšujú účinky neurotransmitera nazývaného kyselina gama-aminomaslová (GABA). GABA pomáha inhibovať aktivitu neurónov, čo vedie k sedatívnym a upokojujúcim účinkom, ktoré podporujú spánok.

Agonisty nebenzodiazepínových receptorov: Tieto lieky, vrátane zolpidemu (Ambien) a eszopiklónu (Lunesta), tiež zvyšujú účinky GABA, ale pôsobia na špecifické receptory nazývané GABA-A receptory. Majú podobné sedatívne vlastnosti ako benzodiazepíny, ale majú zvyčajne kratšie trvanie účinku.

Agonisty melatonínu: Melatonín je hormón prirodzene produkovaný telom na reguláciu cyklu spánku a bdenia. Lieky ako ramelteón (Rozerem) napodobňujú účinok melatonínu a pomáhajú regulovať spánkový režim, najmä u jedincov s poruchami cirkadiánneho rytmu spánku.

Antagonisti orexínových receptorov: Orexín je neurotransmiter, ktorý sa podieľa na podpore bdelosti. Lieky ako suvorexant (Belsomra) blokujú účinok orexínu a podporujú spánok tým, že inhibujú dráhy v mozgu podporujúce bdelosť.

Antidepresíva: Niektoré antidepresíva, ako napríklad trazodón (Desyrel) alebo amitriptylín (Elavil), sa niekedy predpisujú off-label pre ich sedatívne účinky pri liečbe nespavosti. Tieto lieky môžu pôsobiť tak, že ovplyvňujú rôzne neurotransmitery vrátane serotonínu a noradrenalínu, ktoré môžu ovplyvňovať spánkový režim.

Antihistaminiká: Niektoré voľnopredajné lieky na spanie obsahujú antihistaminiká, ako je difenhydramín (Benadryl) alebo doxylamín sukcinát (Unisom). Tieto lieky sa používajú predovšetkým na liečbu alergií, ale môžu spôsobovať aj ospalosť, takže sú užitočné na krátkodobú pomoc pri spánku. Môžu však viesť k zvyškovej ospalosti a poruchám kognitívnych funkcií nasledujúci deň.

Barbituráty: Barbituráty, ako napríklad fenobarbital, sa v minulosti dlho používali ako sedatíva a hypnotiká. Ich používanie sa však znížilo z dôvodu obáv o bezpečnosť a dostupnosti bezpečnejších alternatív. Barbituráty pôsobia na receptory GABA, čím vyvolávajú sedatívne účinky, ale v porovnaní s inými liekmi na spanie predstavujú vyššie riziko predávkovania a závislosti.

Bylinné doplnky: Niektoré rastlinné doplnky sa predávajú pre ich potenciálne uspávacie účinky. Príkladom je koreň valeriány, harmanček a levanduľa. Hoci niektorí jedinci ich môžu považovať za užitočné, dôkazy o ich účinnosti sú obmedzené a ich bezpečnosť a kontrola kvality sa môžu líšiť. Pred použitím rastlinných doplnkov na spanie sa odporúča poradiť sa so zdravotníckym pracovníkom.

Odporúčal by som začať s tými poslednými a antidepresíva a barbituráty by sa vôbec nemali používať ako lieky na spanie. V ťažkých situáciách spojených s užívaním aktivátorov CNS môžete venovať pozornosť benzodiazepínom. Treba ich však používať nepravidelne a prísne dodržiavať dávkovanie.

Je dôležité poznamenať, že hoci môžu byť lieky na spanie krátkodobo účinné, vo všeobecnosti sa odporúčajú na dočasné použitie. Dlhodobé alebo nadmerné užívanie liekov na spanie môže viesť k tolerancii, závislosti a iným nežiaducim účinkom (s výnimkou možno bylinných).
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Už dlhší čas užíval tabletky na spanie = fungujú dobre, ale neskôr už neusneš ako normálny človek. Teraz už lieky neberiem - iba 15 mg melatonínu a je to celkom lepšie ako benzodiazepíny, ktoré vás robia zombie.

Na zdravie
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Používam pomerne nízku dávku THC. Len preto, aby som sa vyhol akejkoľvek ospalosti. Funguje to skvele.
Okrem toho...melatonín.
 
  • Like
Reactions: T 3
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ako radi konzumujete THC na spanie?

Zvyčajne ho fajčím, ale jedného dňa ma napadlo namiešať si aj dobrý nápoj s nejakým tekutým THC
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
No, pretože som závislá od arašidového masla/čokolády. Vyrábam si vlastné cukríky.
Práve som si z obchodu zobrala nejaké formy na cukríky. Reeces arašidové maslo (čipsy na výrobu cukríkov)
a primiešam do nich svoj vopred pripravený kokosový olej. Konečný produkt = malé tyčinky alebo medvedíky.
Nejem ich každý večer. Možno niekoľkokrát do týždňa.
Robím aj také, ktoré majú vrstvu čokolády a Reeces. Potom pridám vrstvu drvených pekanových orechov alebo arašidov.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Do prdele :D. Máš na to nejaký doklad, ktorý by si mi mohol poslať? Keďže nejem požívatiny vyrobené inými, musel by som to urobiť sám :D :D
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
V skutočnosti nemám oficiálny recept, ale môžem vám ho vyložiť.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Mohol by som si z webu stiahnuť jeden pre kanna kokosový olej, ale rád by som videl, či k nemu pridáte nejaké zvraty.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Raz alebo dvakrát ročne si vyrábam kokosový olej napustený Cannou.
Aby som si mohol vyrobiť, čo chcem. Uchovávam ho v uzavretej nádobe. Tak ako na ľavej strane.
 

Attachments

  • MEIHPWGXrb.PNG
    MEIHPWGXrb.PNG
    1.1 MB · Views: 102

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Potom si ich kúpte. Rozpustím ich a pomaly vmiešam do svojho kanadského oleja. Niekedy súčasne rozpustím trochu čokolády a primiešam do nej aj svoj kanna olej. Na čokoládu. Používam len podobné čokoládové lupienky, ktoré sú určené na výrobu cukroviniek. Myslím, že je dôležité "určené na výrobu cukroviniek".
 

Attachments

  • YMOstf8Rgy.PNG
    YMOstf8Rgy.PNG
    240.5 KB · Views: 88

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Potom ju stačí naliať do svojich foriem. Čo je vidieť na prvom obrázku vpravo. Jedna na tyčinky a druhá na medvedíky.
Formu na medvede som pôvodne dostal, aby som sa pokúsil vyrobiť gumové cukríky.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Líši sa to podľa toho, o akú mg ide. Jednoducho vytiahnem ole kalkulačku. Nie je to však presné.
Prichádzam na to, že každá z nich má 10-12 mg na tyčinku/medvedíka.
Musím sa odhlásiť a ísť do práce, ale neskôr sa pokúsim zverejniť podrobnejšie informácie.
 

W0lfbyte

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2023
Messages
22
Reaction score
13
Points
3
Melatonín sa mi v minulosti osvedčil. V súčasnosti však striktne konzumujem 5-10 mg THC/CBD 1:0,5.
asi a hodinu pred spaním. Uprostred noci už nevstávam a spím zdravo 6-8 hodín.
 

Constantylious777

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 2, 2021
Messages
70
Reaction score
113
Points
33
Deals
54
Veľmi rád by som si dal THC pred spaním, ale môžem len CBD kvôli tomu, že ak si dám THC pred použitím auta, budem odsúdený za riadenie vozidla pod vplyvom drog. Je to tu na nič a môžete ísť do väzenia a rovnako ako za to, že ste opitý.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Staré dobré konope :)

Milujem Strawberry Short Cake Cali Weed Strain na spanie, doslova chutí ako jahodový krátky koláč a zasiahne vás ako vlak na plné obrátky. :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
1 liter piva a budete spať ako dieťa😌
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
pomerne rýchlo nudí a pivo sa stáva ako voda :D :D
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Malo by to trvať hennesy)
Alebo skúste valeriánku so šampanským)
Ale ľahko sa predávkuje, na konci sa budete cítiť ako zelenina)
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Starý dobrý Henny :D

Pre spánok zostanem pri svojej tráve, pre vzrušenie zostanem pri svojom kokaíne... Som jednoduchý človek. :D
 
Top