Question Používate etanol z dezinfekčného prostriedku na ruky?

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Na extrakciu pseudoefedrínu z tabliet sudafedu by som mohol nahradiť metanol nachádzajúci sa v nemrznúcej zmesi etanolom z dezinfekčného prostriedku na ruky (75 % etanol)? Malo by to rovnaký výsledok?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Metanol a etanol nie sú to isté. Metanol môžete pravdepodobne získať z kvapaliny do ostrekovačov čelných skiel alebo nemrznúcej zmesi tepelného plynu či čističa bŕzd
 

sideofpills

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Frit Buchner Skúšal som na internete hľadať nemrznúce kvapaliny a ostrekovače čelného skla s obsahom metanolu na mieste, ale neuvádzajú, či obsahujú metanol alebo nie. Preto som sa pýtal na dezinfekčný prostriedok na ruky ako alternatívu vďaka za upozornenie som chemický nováčik mám sa čo učiť vážim si to. Viem, že nemrznúca zmes HEET Gas-Line Antifreeze funguje, ale v mojej krajine ju už nepredávajú.

Keď nájdem výrobok s metanolom, musel by som túto kvapalinu do ostrekovačov destilovať, aby som oddelil metanol od ostatných chemikálií, však? Len si to ešte raz overujem, ďakujem veľmi pekne.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Vo všeobecnosti áno, museli by ste to vydestilovať Vyhľadávam karty bezpečnostných údajov, aby som potvrdil, aké chemické látky sa v niečom nachádzajú a aká je ich koncentrácia. Niekedy môžete dostať riedidlo na farby, ktoré je čistý metanol
 
Top