Question pasta sa nezrážala, len zmodrala, čo môže byť zle?

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
a nádoba p2np , nabh4, cucl2 ---> a olej

Cez víkend som uskutočnil dve syntézy. Postupoval som všetko krok za krokom. Dnes som to chcel vyskúšať (acetón a kyselina sírová). Po pridaní kyseliny sírovej zmes len zmodrala a reakcia sa zastavila. V čom by mohol byť problém? Stalo sa niekomu niečo podobné?
 

Attachments

  • p4IcZaBETo.jpg
    p4IcZaBETo.jpg
    3.5 MB · Views: 106
  • RgpZE1PFw7.jpg
    RgpZE1PFw7.jpg
    5 MB · Views: 87
  • 8dgFuH2lrX.jpg
    8dgFuH2lrX.jpg
    3.5 MB · Views: 81
  • jTbL1qYyED.jpg
    jTbL1qYyED.jpg
    4.8 MB · Views: 91

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Je mi ľúto, ale úprimne povedané, nemôžem vám pomôcť, môže to byť veľa rôznych vecí a všetky činidlá a kroky by mali byť jasne vysvetlené, aby ste zistili, či nedošlo k nejakej chybe.
Pokiaľ ide o obrázky, nevidím nič modré, ale mohlo by to byť niečo súvisiace s cucl2, ale nie som si istý.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Postupoval som podľa opisu tu. pozorujúc presne všetko. Ipa sa odparí, vylejem zmes z rotovapu, olej začne mrznúť, nastane zmena: nie je cítiť alkohol, ale bude v želé stave. Chápem, že voľná báza potrebuje alkohol na vyzrážanie.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
celú noc som nespala. to, čo chcel môj priateľ zozbierať, bolo 2 x 1 liter oleja, neobsahoval IPA ani iné alkoholové produkty. IPA bol úplne odparený (rotovap). Urobil som to tak, aby olej nebol cítiť alkoholom. v oboch prípadoch sa ho snažil vyzrážať bez alkoholu. použil to: 2 litre acetónu, 1 kg kofeínu, asi 50-100 ml kyseliny olejovej. zostáva ešte polovica dávky organickej vrstvy 6 litrov. Ipa) základnej zmesi. odoberte z nej 1 liter a začnite proces extrakcie. malo by to fungovať......neskôr napíšem, čo sa stalo.
 
Top