Question Podnikateľské poradenstvo v oblasti predaja burín v malom rozsahu.

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Dobrý deň!
Potrebujem poradiť. Som jeden z dvoch bratov, ktorí predávajú obyčajnú trávu v malom meste.
Ja a môj brat sa chceme posunúť o jeden alebo dva stupne vyššie.
V tejto chvíli predávame približne 40 g trávy týždenne, pričom priemerná hodnota je 100 g mesačne. Sme jednoduchí predajcovia, nakupujeme zo Španielska a predávame tu s malým ziskom, aby sme mohli zaplatiť naše školné. Nedávno sme sa dozvedeli, že jeden z našich kupujúcich od nás nakupuje a predáva do susedného mesta, čo znamená, že toto mesto nemá predajcu, však?

Prvá otázka znie, ako máme teraz konať? Mali by sme si najať niekoho, kto tam bude predávať? Mali by sme si najať toho človeka, ktorý už predáva? Vieme, vieme, znie to veľmi chamtivo, ale práve teraz máme možno 250 dolárov zisku každý mesiac, ak odpočítame všetky poplatky, peniaze za benzín a nájom.

Druhá otázka, práve teraz predávame v malých plastových vrecúškach, plastových čajových vrecúškach, ak chcete, mali by sme túto vec zmeniť?

Tretia otázka, povedzme, že zamestnáme tohto človeka, ako si môžeme byť istí, že nás nezradí? Sme bratia, dôverujeme si, robíme to spolu vo dne v noci a o všetko sa delíme. Ako si môžeme byť istí, že nás ten nový človek nepodrazí?

Poznámka: Nesnažíme sa predávať nič iné, toto mesto je v poriadku tak, ako je, my tu "kontrolujeme" trh, naši policajti sú s naším podnikaním v pohode, pokiaľ predávame len trávu.

Ďakujeme za prečítanie!
 
Solution
Yo man :)

I wouldn't put out that detailed information about your structure into the open tbh.

Also, and this is just my thought, don't think like one of these kingpins shown on TV when your business scale is yet not big enough to put you into prison :)
Live and let live, if you do trust each other, never change a running system. Maybe rather try to find new customers that buy from you directly instead of introducing new people to your business that most likely don't think like you and mess things up longterm

vacuum sealed bags increase the safety for your...

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Yo man :)

Ja by som také podrobné informácie o svojej štruktúre na verejnosť nedával tbh.

Takisto, a to je len moja myšlienka, neuvažujte ako jeden z tých kráľovských zločincov, ktorých ukazujú v televízii, keď rozsah vášho podnikania ešte nie je taký veľký, aby vás dostal do väzenia :)
. Ži a nechaj žiť, ak si dôverujete, nikdy nemeňte zabehnutý systém. Možno sa radšej pokúste nájsť nových zákazníkov, ktorí budú nakupovať priamo od vás, namiesto toho, aby ste do svojho biznisu zavádzali nových ľudí, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou neuvažujú ako vy a dlhodobo všetko kazia

vákuovo uzavreté vrecká zvyšujú bezpečnosť vašich zákazníkov.
Zdieľajte môj názor na túto tému vyššie, nikdy nemeňte zabehnutý systém
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Ďakujeme, že ste nám odpovedali a máte o nás obavy. Ďakujeme, ale nebojte sa, že by sme sa prekrikovali, pochybujem, že by sa o nás niekto zaujímal alebo nás dokázal nájsť.

Úplne to chápeme. Len sme si mysleli, že stojí za to využiť túto príležitosť, ale zdá sa, že by sme nemali.

Ďakujeme za odpoveď a odporúčanie vákuovo uzavretých vakov.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Vákuovacie stroje stoja 100 až 150 a vrecúška sú tiež pomerne lacné :). Dodáva vám to trochu viac profesionality a keď si spomeniem na časy, keď som predával malé vrecúška, zákazníci majú radi osobnú značku!

Mimochodom, nemáte za čo..a tiež máte pravdu, objem, ktorý tlačíte, by bol hádam príliš malý na akékoľvek vyšetrovanie, ale aj tak by som vám odporučil, aby ste sa snažili lietať pod radarom čo najnižšie. Nikdy nezverejňujte v darknete/internete, že pracujete s rodinnými príslušníkmi, nikdy príliš podrobne nepopisujte svoju polohu a verejne nehovorte o číslach, ktoré robíte..to si nechajte na súkromné rozhovory s ľuďmi, ktorým môžete dôverovať (ak tu môže byť dôvera, ale myslím, že áno).
Viem si predstaviť, že nie je príliš ťažké nájsť dvoch bratov v malých dedinách, ktoré by mohli byť blízko Španielska (Francúzsko alebo Portugalsko).
 
Solution

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Hej, zdá sa, že jazdíte z vašej krajiny do Španielska a môžem vám povedať, že je to riziko, pretože som počas niekoľkých rokov jazdil do Holandska a cesty sú veľmi kontrolované políciou a colníkmi. Ak urobíš ako 50 výletov, je celkom isté, že ťa zatknú. Radšej si objednám veľa malých množstiev na DNM s falošnou adresou a menom...
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Dobrý deň, bratia!
Povedzme, že ste uhádli správne. Ideme zo Španielska s trávou späť do nášho domovského mesta.

Čo si myslíš, že budeme robiť namiesto toho?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Nájdite spôsob, ako si ho nechať poslať, a zvýšte množstvo, v ktorom ho nakúpite, aby ste znížili cenu a dosiahli väčší zisk a museli ho posielať menej často.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Predávajte viac trávy. Týždenne predáte 40 g. Mnohí ľudia toľko sami vyfajčia.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Aj spoločnosť Amazon začínala v garáži :D :D
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Neviem, kde sa nachádzate, ale určite by ste si mali zaobstarať pár 🔫, z bezpečnostných dôvodov potrebujete aj základňu, potom nájsť pár lojálnych ľudí(funguje aj strašenie), spolu povedzme 6. Donúť ich, aby pre teba distribuovali, aby sa technicky sami niečím previnili. Potom, čo budú pohodlne poslušní (a vy zvýšite svoj vstup/výstup. Koľko si účtujete za gram? Prečo taký nízky výstup?) rozdeľte ich medzi seba a svojho brata tak, aby sa 3 z nich priamo zodpovedali každému z vás. Potom sa rozšírte do svojho druhého mesta. Pošlite buď vy, alebo váš brat každý bude všetkých 3 podriadených nechať ovládať jedno mesto a on si vezme svojich peons do druhého mesta kúpiť základňu operácií e
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
"Neviem, kde ste, ale..." Čítali ste to vôbec? V západnej Európe predávajú trochu trávy. Na mieste, kde v podstate NIKTO nemá žiadne strelné zbrane, sú všetky tie mafiánske sračky trochu veľa, nemyslíš?
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Ak by chceli pokračovať na rovnakej úrovni, možno, ale ak by ste chceli expandovať a a stať sa ziskovejšou organizáciou, museli by ste zabezpečiť bezpečnosť a ochranu svojich produktov a podriadených. Je pravda, že my, Američania, milujeme svoje zbrane, ale najmä ak je ich málo a sú ďaleko, ako inak to lepšie urobiť?
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
137
Points
43
Deals
8
Nemôžete si byť istí, že vás nezradí. Skôr či neskôr vás niekto podrazí.
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Urobte cenu vyššiu, ak s u nechce spolupracovať, zozbierajte informácie, aby ste mali navrch, ak vám robí zle, a za vrecia môžete nakúpiť vo veľkom na Aliexpresse.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ak niekto chce zásielku na väčšie množstvo, záleží na tom, aký máte pocit z dôvery voči tejto osobe. Stojí za tú šancu? Aké je riziko? Niekoľko sto eur? Ak to vyjde, v priebehu vzťahu získate z dlhodobého hľadiska oveľa viac, a ak ste jedným z mála zdrojov marihuany v okolí a robíte dobré obchody, ľudia vám budú verní. Dajte im párkrát zásielku, kým nebudú mať dosť peňazí a budú môcť nakúpiť väčší objem a vy ich budete môcť zásobovať tak, ako váš dodávateľ vás. V tomto biznise si nikdy nemôžete byť istí, že vás nikto nepodrazí, ale môžete minimalizovať riziko. Načo podstupovať problémy a riziko "zamestnávania pracovníkov" a niesť zodpovednosť za konšpirácie pri organizovaní a porušovaní zákonov s ľuďmi, o ktorých si nie ste istí, či im vôbec môžete dôverovať? Môžete sa snažiť vychovávať kupujúcich a pomáhať im rásť, ale ponechať si ich ako zákazníkov. Nechajte ich, nech si idú robiť svoj vlastný biznis, lepšie je nenechať sa chytiť ako "EL JEFE" ¿tu sabe?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Neuvádzate svoju lokalitu a ak predávate v menšom rozsahu, nikto nemá záujem o taký malý trh, povedal by som, že to, čo robí, je v poriadku. Som Kolumbijčan a mám veľa skúseností.
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Ak začínate na trhu Predávajte kvalitný preklad a nepredávajte ho v množstve, pokiaľ nie ste s klientom už dlhší čas. Sú 2 bratia, 1 môže ísť naživo do toho sektora, kde osoba, ktorej hovoríte, že predáva, aby kontrolovala trh a odber výrobku trochu lepšie a predávala tejto osobe, ktorej hovoríte. Iná vec je, aby ste boli dodávateľom tejto osoby, nedodávate tovar a potom dostanete zaplatené, musí sa dodať a zaplatiť, bude kontrolovať svoj vlastný trh v sektore, o ktorom tvrdí, že má, pretože ak nemôžete byť na 2 miestach, je lepšie, aby ste mu predávali za 1 cenu, že obaja vyhrajú. . Ak dodáte tovar a zaplatí vám neskôr, môžete riskovať, že oň prídete, pretože vám povie, že bol ukradnutý, že mu ho zobrala polícia, že nemá peniaze, skrátka, pre mnohé veci je najlepšie dodať a zaplatiť.
 
Top