Question Syntéza P2NP

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Pokúsil som sa o syntézu P2NP pomocou benzaldehydu a nitroetánu, s cyklohexylamínovým katalyzátorom. Refluxoval som to 6 hodín a nič som nedostal. Len žltú látku podobnú oleju, ktorá po zapálení horí. Môže mi s tým niekto pomôcť?
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Akú teplotu ste použili?
Pridali ste rozpúšťadlo?

GEPUpMmWo9
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Inštrukcia bola, aby sa relfuxovalo pri 60 °C, ale náš systém to nezvládol, takže teplota bola približne 80 °C . A s pribúdajúcim časom dosiahla 120 °C. Použili sme ohrievací plášť, nemá nastavenie na kontrolu teploty.
 
View previous replies…

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Do reakčnej hmoty je potrebné pridať izopropylalkohol a zahriať ju na 50 stupňov Celzia, potom ju dať do mrazničky, kým sa neobjavia kryštály.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Môžete použiť olejový alebo vodný kúpeľ s konštantnou teplotou 60/80
3 hodiny, potom odstráňte teplo a počkajte, kým sa ochladí. Je vhodnejšie pridať IPA s dvojnásobnou hmotnosťou benzaldehydu
Umiestnite ho do mrazničky, aby sa vykryštalizoval
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Ukážte mi obrázok vašej reakčnej hmoty.
Niekedy sa vyskytujú ťažkosti s kryštalizáciou. Na spustenie procesu je potrebné ochladiť v mrazničke a potom pridať zrnko P2NP ako podnet na kryštalizáciu.
Niekedy pomôže preliať roztok zo skla do pohára na oxidáciu.
 

Zeus the chemist

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ďakujeme za odpoveď. Toto je moja prvá syntéza P2NP. Nemohol som urobiť fotku. Takisto moja teplota nebola správna, môj systém nezvládol teplotu 60 °C konštantnej teploty. Teplota bola 80 °C a stúpala až na 120 °C. Bola konštantná pri 120 °C a nikdy sa nezvýšila nad túto hodnotu. Môžete mi navrhnúť lepší spôsob syntézy. Som ochotný to skúšať, kým nezískam správny produkt.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Pozorne si pozrite naše videá o syntéze P2NP
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/media/1-phenyl-2-nitropropene-synthesis.69/
 
Top