Question Stratené

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Brácho, nedávno som sa začal zaujímať o chémiu, viem veľmi málo, kúpil som si nejaké sklo a tak, , nezaujímal som sa, keď som bol mladší, sem-tam som sa potrápil s výrobou kyseliny dusičnej, párkrát som skúsil vyrobiť pervitín(zničené), každé video som pozeral 20-krát, každá syntéza je iná. Začiatok je väčšinou rovnaký, fólia, amalgám, ortuť, roztok p2p, potom sa všetko zmení na kyseliny, ako sa dostať ku kryštalizačnej časti, nikto nikdy nedokončí video s úlomkami, len s bielym produktom. ako získate úlomky? Áno, som taký veľký nováčik, väčšina sa bude smiať, ale ako získate tie prekliate črepiny?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nebojte sa, tu je príklad. ide o metkatinón, ale funguje to rovnako ako s metamfetamínom. pri prvej izolácii váš hydrochlorid naozaj vždy vyjde práškový, rekryštalizácia, ako vidíte na odkaze nižšie, sa musí vykonať po filtrácii a vysušení prvej plodiny.
Majte na pamäti, že keď hovoríte o MA, iba D-izomér má správnu kryštálovú štruktúru na vytvorenie veľkých kryštálov. racemická zmes hydrochloridu nikdy nevytvorí také pekné kryštály ako izolovaný D-izomér.
Takisto si myslím, že vo vašom krátkom zozname materiálov chýba metylamín, ak ste naň len zabudli alebo ste to skúšali bez neho idk, ale ja by som to skúsil s ním :^)

 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Aký izomér môže dostať takto vyrobený 4mmc?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Podobne 4 MMC má tiež chirálny uhlík a po syntéze známymi a konvenčnými spôsobmi existuje ako dvojica na izoméry. existuje literatúra opisujúca rozlíšenie, neviem akým spôsobom, ale skúsil by som to naslepo s vínnym alebo niečím podobným, možno vyhrabem nejaké články neskôr večer, keď budem mať čas.
Čo sa týka účinku S-izomér sa zdá byť 50x serotonergnejší, o kryštálovej štruktúre ti neviem povedať, možno si to zisti sám a povedz nám.
 

alpha2222

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ďakujem,sledovala som video s redukčnou reakciou, urobte roztok p2np 5 gramov p2np 50ml alkoholu 20 gaa, hydroxid sodný. 25g na 75ml vody, fóliový dusičnan ortuťnatý, urobiť amalgám, naliať do roztoku, keď roztok skončí, pridať roztok lúhu nechať odstáť, vytiahnuť číry, potom znížiť ph na 6 pridaním bezvodého acetónu a kyseliny sírovej, strčiť do mrazničky na chvíľu vytiahnuť a vákuovo prefiltrovať, frajer vo videu vynechal niektoré kroky pre amalgu, ale prišiel na túto časť, tu je ďalšia otázka, objednal som si kyselinu dusičnú z chemlabu hovorí sa, že .01 proof, kedykoľvek som zmiešať s ortuťou získať môj dusičnan je nerobí nič, žiadna reakcia skúšal zahrievanie znamená to, že jej jednoducho nie je dosť silný, a ešte raz vďaka za odpovede na moje otázky, Viem, že to bolo na chichotanie pre väčšinu, ale naozaj si cením, že...
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
aha, takže hovoríme o amfetamíne, ok?
Potom to mení to, čo som povedal.
Dôkaz nie je dobrý spôsob, ako opísať koncentráciu, ale znie to tak, že ste si kúpili volumetrický roztok, čo znamená, že je veľmi zriedený.
Môžete to obísť tak, že vezmete ekvivalentné množstvo kovovej ortuti a budete ju veľa víriť s hliníkovými štvorčekmi 3x3 cm v banke v octovom médiu, nepoužívajte viac ako 9 % kyselinu octovú a občas zatlačte štvorčeky dolu do kontaktu s ortuťou. po chvíli by na dne nemalo zostať takmer žiadne množstvo ortuti a mala by byť viditeľná amalgamácia.V tomto bode vypustite vodu, vynechajte zatiaľ preplach a pridajte p2np rozpustený v ipa a kyseline octovej, ak sa dostanete do tohto bodu a podarí sa vám izolovať organickú vrstvu, odporúča sa vysušiť ju bezvodým MgSO4 alebo premyť nejakým soľným roztokom. uistite sa, že vaša kyselina sírová nie je tiež objemovým roztokom. na vyzrážanie solí použite 1/10 roztoku acetónu a kyseliny.
Na zrážanie si môžete urobiť láskavosť a vynechať kyselinu sírovú a nahradiť ju kyselinou L-vínnou (obchod s vínom). Jednoducho rozpustite pevnú kyselinu L-vínnu v alkohole s trochou tepla a použite ju tak, ako by ste použili acetónový roztok H2SO4. tak vám zostane tartrátová soľ d-amfetamínu, farmakologicky žiadanejší enantiomér. tartrátové soli sú totiž v suchom stave stabilné, na rozdiel od toho, čo som si myslel v minulosti.
 
Top