Question učenie sa chémie bez skúseností

alllove

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Počas posledného týždňa som strávil veľa voľného času na tomto fóre a uvažoval som, že sa sám pokúsim o nejakú syntézu.
len by ma zaujímalo, kde by som sa mohol dozvedieť o všeobecnej chémii, pretože by som chcel mať nejakú predstavu o tom, čo robím. existujú nejaké konkrétne webové stránky alebo knihy, ktoré by ste mohli odporučiť pre hobbystov bez skúseností? existuje nejaká konkrétna chémia, ktorú musím preskúmať, ako napríklad organická chémia?
Ďakujem.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Rozhodnite sa, v ktorej kategórii máte záujem o syntézu. Vyhľadajte ju tu, pozrite si videá, pozrite si všetky komentáre a získate celkom dobrý obraz. Fórum BB vám tiež môže pomôcť v podstate so všetkým, čo potrebujete na syntézu, od vybavenia až po činidlá. Stačí sa opýtať a odborníci tu na tomto fóre sú veľmi ochotní pomôcť. Len sa uistite, že kladiete správnu otázku.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Presne tak, organická chémia. Musíte ju študovať.
 

Yiazo

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Dobrý deň, chcela by som sa pustiť do dobrodružstva, chcela by som sa špecializovať na benzodiazepín, ale neviem, kde začať, kniha/laboratórne vybavenie. mali by ste nejaké odkazy, tipy a odporúčania, ktoré by ste mi poslali. ďakujem.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Prijmite všetky predchádzajúce rady, ktoré poskytli ostatní členovia, a okrem toho vám poradím, aby ste postupovali pomaly a opatrne, najprv sa pokúste úplne pochopiť periodickú tabuľku, hoci väčšina prvkov v nej je anorganických, ale s veľkou výnimkou UHLÍKA A VODÍKA, a budete sa musieť veľa zaoberať neskoršími, t. j. uhlíkom a uhľovodíkmi v organickej chémii. Všímajte si aj prvky ako vodík, kyslík, uhlík a dusík.
Pokúste sa pochopiť ich vlastnosti a elektronické štruktúry, spôsob, akým reagujú s inými prvkami. Z nich môžete prejsť na jednoduché a základné organické chemické reakcie. Neskôr budete zodpovední za živobytie a životy iných a možno aj seba, takže čas a trpezlivosť pri učení sa dobrej chémie sa tisíckrát oplatí.
 
Top