Izoméry a kyselina vínna

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Nikdy som nerozdeľoval izoméry. Môže mi to objasniť niekto, kto tento proces uskutočnil.
Existuje kyselina L+ vínna {čo je dexto izomér, čo sa dá ľahko kúpiť )
A kyselina D-vínna (čo je Levo, čo sa ťažko kupuje okrem Číny)
Som trochu zmätený, keď čítam vlákna a články o tom, ako to vlastne robiť. Takže povedzme, že použijem L+ kyselinu vínnu, čo je dextro izomér, a mám 1 mol voľnej bázy meth/ampt. Mám to použiť na kryštalizáciu celého mólu freebázy, aby som potom vyrobil
D meth/ampht D tartát a L meth/ampht D tartát, čím sa zase tieto dva izoméry budú líšiť rozpustnosťou?
Alebo sa vďaka selektivite kyseliny L+ vínnej vykryštalizuje izomér D mojej freebázy, čo potom znamená, že na 1 mol freebázy potrebujem 0,5 mólu kyseliny L+ vínnej.
Čítal som veľa protichodných informácií, je to veľmi mätúce, pokiaľ ide o kyselinu vínnu. Ak má niekto skúsenosti, budem mu vďačný.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tu som to pred časom urobil, v prvom riadku je opísaný "môj" postup, nezachádzal som do podrobností pri ceste s kyselinou D-vínnou, pretože nemám skúsenosti z prvej ruky, ale pri použití L-tartricu v nadbytku podľa opisu vzniká, aspoň si to myslím, dosť opticky čistý produkt, zatiaľ to nemám ako dokázať, ale teória sedí, rovnako ako farmakológia, ktorá je výrazne lepšia, nižšia srdcová frekvencia, žiadne kŕče, zníženie bruxizmu.Tiež skutočnosť, že kyselina L-tartarínová(robia rozdiel) sa pravidelne oblieva, ak budete sledovať literatúru. je to prípad "ver mi, brat", ale ako som povedal, teória je pevná.

V najbližších dňoch si dám trochu práce, budem pracovať "na záznamoch" s mojimi výsledkami a pomermi a možno otvorím vlákno, aby som ukázal svoje zistenia, alebo napíšem sem idk

ospravedlňte aj kresbu, nie som najlepší grafik


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Na konci témy sa nachádza ilustrovaná verzia. Neviem, prečo sa tam ľudia nepozerajú a nečítajú (obr. 17-20)
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Mohol by sa na filltráciu použiť bežný papierový filter, alebo by sa namiesto neho musel použiť filter z borosilikátového skla? Keďže amfetamín je slabá zásada s pH približne 11.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tiež je potrebné spomenúť, že vínny produkt nie je taký citlivý na nízke pH, takže nadbytok dosent naozaj škodí, roztok sa sfarbí do červena, čo znamená, že odpadová časť je rozptýlená a prebytočná kyselina pláva na dno oveľa rýchlejšie ako váš flokulant, ale vaša pevná látka sa drží celá a po prefiltrovaní vychádza pekná a biela, nebude POOF ako iní páchatelia *ahem*
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
EDIT: D meth/ampht L tartát
L meth/ampht L tartát
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
ďakujem, takže pri selektivite kyseliny vínnej L+ kryštalizuje voľná báza D, je to tak?
nemohli by ste dať svoj produkt pod polarimeter, aby ste skontrolovali otáčanie, to potvrdí, že váš produkt je opitne čistý. Myslím, že pre izomér D metánu potrebujete priemernú rotáciu +12,5, budem to musieť dvakrát overiť.
bolo by dobré, keby ste sem uverejnili svoje výsledky.
aké vest rozpúšťadlá je podľa vás najlepšie použiť?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
v ideálnom prípade alkohol + voľná báza, ale integrovaný v celkovom procese má väčší zmysel nie destilácia parou, ako použitie extraktov ako takých, pretože na konci prejdú aspoň 1 čistením na báze kyselín už len z povahy procesu, niekedy 2.
Pokiaľ ide o polymeter, nemám k nemu prístup, mohol by som pripraviť roztok racemickej soli a porovnať jej refrakčné indexy, ale nie som si istý, či je to veľmi presvedčivé.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Predtým by sme mali racemickú voľnú bázu naozaj vydestilovať parou. Pravdepodobne to bude oveľa jednoduchšie. Čo tak dvojfázový systém pozostávajúci z kyseliny vínnej vo vode a freebázy v nepolárnej , a zmiešať ich spolu. Potom by mal D izomér vínanu migrovať do vodnej vrstvy a L freebáza zostať tam, kde je.
Vyskúšam oboje a dám vám vedieť

Keď vyskúšam tieto metódy, otestujem to na svojom polarimetri
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Destilácia je pre mňa utrpením, ale vy sa do toho pustite, systém, ktorý navrhujete, neznie zle, jediná vec, proti ktorej by som mohol protestovať, by bola rozpustnosť kyseliny vínnej vo vode, ale nie som si istý, ako a či by to mohlo ovplyvniť proces, som zvedavý na vaše zistenia, informujte nás
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
alkohol a nie acetón s odôvodnením, že kyselina vínna je rozpustnejšia skôr v alkohole ako v acetóne, v acetóne by mohla fungovať lepšie, neskúšal som
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ich diagramy sú veľkou pomôckou , pekné. Keď to vyskúšam, uverejním tu svoje výsledky
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myslím, že niečo nie je v poriadku s grafom.
Ak použijete kyselinu L+ vínnu (lacnejšiu a ľahšie dostupnú), enantiomér D (amph,Meth) bude v roztoku, nie v pevnej látke, ako sa tam zdá.
Ak použijete kyselinu D-vínnu (drahšiu a ťažšie dostupnú), enantiomér D (amph, Meth) bude v tuhom skupenstve.
Vďaka.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Jeho schéma je správna. Soľ sa vyzráža do pevného stavu. Nie je rozdiel, d-amfetamínová l-vápenatá soľ alebo l-amfetamínová d-vápenatá soľ. Kyselinu môžete zmeniť a získať rozdielny izomér v tuhom stave pomocou nasledujúcich postupov.

P.S. to isté platí pre metamfetamín.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobre, ale aj keby to bolo tak, ako ste povedali, čo si nemyslím, stále by to bolo vhodné, pokiaľ sa JEDEN z nich vyzráža, máte možnosť oddeliť bez ohľadu na to, akým spôsobom
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"Žiadny rozdiel, d-amfetamínová soľ kyseliny l-vínnej alebo l-amfetamínová soľ kyseliny d-vínnej"
Viem, že to, čo mám na mysli, je, že pri L+vinnej soli (d-vinnej/dextrovinnej/D izomére) budete mať D-amfetamín alebo D-meth v časti roztoku, nie v pevnej časti.
Ďakujem.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Dobrý deň, poskytuje metamfetamín syntetizovaný metódou efedrínu a pseudoefedrínu izomér d-metamfetamínu s 99 % čistotou? Ak nie, koľko?
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇱🇹
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Nie som Patton, ale: z použitého efedrínu, ktorý pochádzal z rastliny, by sa vyrobil len D-meth, pretože rastliny prirodzene produkujú len L-efedrín (ktorý sa po reakcii mení na opačný enantiomér - v tomto prípade D-meth). Ak by sa použil chemicky syntetizovaný efedrín, potom by ste dostali racemický pervitín, pretože syntéza efedrínu nie je stereošpecifická.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Áno, g.patton, eirther way oba izoméry sú oddelené, jeden v rozpúšťadle a jeden ako soľ
 
Top