Question Potrebujem pomoc pri syntéze metamfetamínu

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Tak som si sadol, premýšľal a rozhodol sa. Je možné použiť fenylalanín (c9h11no2) na syntézu pervitínu, snažil som sa nájsť informácie na internete, nenašiel som, ako nahradiť nitroxylovú skupinu ch3, súčasne odstrániť skupinu Oxy a hydroxylovú skupinu a nahradiť ich nitroxylovou skupinou ??
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
No spôsob syntézy nepoznám a nenašiel som žiadne informácie o úspešnosti. Rád by som si prečítal aj o tomto spôsobe =)
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nie(((( premýšľam o tom zakaždým, hľadám informácie o syntéze (neviem, ako a čím nahradiť NH2 (nahradením C H3) a karboxylovú skupinu (nahradením NH2)
 

zxcuseless

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Zistil som, že v ľudskom tele sa l-fenylalanín metabolizuje na fenyletylamín dekarboxyláciou, ale ako? Akou kyselinou/ketónom/amínom sa dekarbolizuje, to neviem.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Nemám žiadnu predstavu, ale ja dekarboxylovať trávu na olej s smove tepla. Neviem, či to funguje na váš problém. 🤷‍♂️
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Neviem to presne. Som si takmer istý, že sa to nedá zopakovať in vitro. Každopádne sa to môžete naučiť prostredníctvom surfovania po internete a podeliť sa s nami o výsledky.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Tionylchlorid + d-fenylalaninol (na Alibabe stojí približne 300/500 eur), ak reaguje násilne, pridajte studený tionylchlorid alebo použite DMF ako rozpúšťadlo (DSMO by mal tiež fungovať).

Ak sa použije len tionylchlorid ako reaktant a rozpúšťadlo súčasne, bolo by to perfektné -> nechajte plyn vyprchať vo vode s jedlou sódou a/alebo lúhom.
Nemali by nastať žiadne vedľajšie reakcie.

Tento d-fenylalaninol si zachová stereoselektivitu, pretože hydroxylová skupina nie je v chirálnom centre.

Tento d-fenylalaninolchlorid je s najväčšou pravdepodobnosťou kvapalný pri izbovej teplote, ale ak nie je, s najväčšou pravdepodobnosťou bude, keď sa pokúsite variť/vakuovo destilovať tionylchlorid.

Ak vidíte, čo robí chloroefedrín s Emdeho reakciou, a platina s vodíkom (na aktiváciu katalyzátora) by mala dehydrogenovať (irónia) skupinu NH2 na NH. Keďže NH je nestabilný, mali by ste mať prítomný metanol a metylamín ako rozpúšťadlo (nepoužívajte metylamín na vodu, je pravdepodobnejšie, že sa hydrolyzuje).

Možno by ste to chceli zahriať na 90 stupňov pri tlaku asi 5 barov.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Výroba d-Methu z fenylalanínu vyzerá tak lákavo, ale v skutočnosti je to málo výnosný neporiadok, ktorý si vyžaduje nepríjemné a nebezpečné chemikálie. To je mŕtvy bitý kôň, Reppeho reakcia, nestrácajte na ňu čas ani peniaze.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Rozumiem, ale hovorím o d-fenylalaninole znamená, že mám o jednu reakciu menej ako s d-fenylalanínom.

Aj preto, že zrejme ide o reakciu SN2, nemusím chrániť skupinu.

Ak Pd/C pri vyšších teplotách nemôže dehydrogenovať, musím urobiť formamidový var, ale inak je to vlastne možná reakcia.

Inak by som mohol skúsiť tento dokument.
Účinná cesta k alkylchloridom z alkoholov s použitím komplexu TCT/DM

Aj keď je to hnusná chémia ako tionylchlorid, ak by som to spustil na skle, nevyžadovalo by to odo mňa tavenie B, separáciu a podobne. Tionylchlorid sa dá recyklovať
vákuovou destiláciou, takže pri zachovaní čo najväčšej uzavretosti s plazmovým filtrom by to nemalo byť také zlé. Predpokladám, že tionylchlorid je kombináciou HCL a kyseliny sírovej.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Pokus o to, vás veľmi nepoteší bez ohľadu na to, či začnete od alanínu alebo alanolu.

Všetkých som varoval, moja povinnosť sa skončila, nemám čas ani nervy diskutovať o beznádejných syntézach.
 
Top