Question Otázka o acetylácii FC

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Uvažujem o vytvorení niektorých dvojnásobne substituovaných katinónov a ich biologickom testovaní po prvýkrát v hyst erózii.

Čo som si objednal :

1. 4Chlorotoulene
2. 3Chlorotoulene

Dúfam, že jeden z nich po acetylácii vytvorí 4Chloro3Methylpropiophenone a druhý 4Methyl4Chloropropiophenone, ak mi to niekto vie povedať naisto, budem rád.

Mám niekoľko kilogramov AlCl3 a liter chloridu propioničitého, ktoré použijem pri experimente. Nepamätám si, či pri FC chlorid propiónový a alcl3 vytvoria komplex, ku ktorému sa po pomalom pridaní aromatického benzénu vytvorí ketón, alebo sa mýlim? Budem rád, ak mi niekto s vedomosťami odpovie na otázku, alebo budem musieť všetko skúmať sám, ako vždy...

Keď príde objednávka, zdokumentujem syntézu ( cieľ syntézy : 3Chloro4MethylMethcathinone a 4Chloro3MethylMethcathinone.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
282
Points
63
Hovoríte o Friedelovej-Craftsovej ACYlácii, acetylácia zahŕňa len pripojenie acetylovej skupiny, čo nie je to, čo chcete. Produkt acilácie s propioNYL chloridom (chloridom kyseliny propiónovej) a halogénovanými toluénmi nie je také jednoduché predpovedať ako v prípade samotného toluénu. Halogény majú tiež vplyv na to, kde sa acylová skupina pripojí k benzénovému kruhu. Skúmajte ďalej a vyskúšajte reakciu vždy v malom meradle.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Ďakujem za odpoveď, viete, že ak použijem grignard na výrobu ketónu, skončím s preferovanou aromatickou štruktúrou ?
 
Top