Extrakcia morfínu z tabliet

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň, chcem extrahovať morfín z tabletiek. Veľa som čítal na tomto fóre a pozrel som si video na extrakciu studenou vodou, ktorá by mala vyhovovať na morfín to. Nie som si však istý, či je to najlepší spôsob, ak sa stratí 20 percent produktu. Má niekto lepší spôsob, ako to urobiť? Ako to funguje, keď to rekryštalizujem etanolom alebo polyetylenglykolom?
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Nikdy neočakávajte 100 % extrakciu, nepovedal by som, že 80 % výťažok je až taký zlý.

Žiaľ, nemôžem vám pomôcť s výberom rozpúšťadiel, pretože o nich veľa neviem, ale prajem veľa šťastia!
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Vyplýva to z mojich osobných skúseností.

Veľmi záleží na výrobcovi tabletky , musíte si vyhľadať ndc # a presne zistiť, aké sú zložky.

Voda je najlepším rozpúšťadlom pre morfín, po nej nasleduje alkohol. Pri každej zložke v tablete si musíte overiť, či sa rozpustí s akýmkoľvek rozpúšťadlom, ktoré si vyberiete.

Takmer každá tableta bude mať plnidlá spojivá a pomocné látky, ktoré sa rozpustia so soľou morfínu. Bežné sú hypromelóza, mikrokryštalická celulóza a laktóza, ktoré sa budú s morfínom rozpúšťať.

Najlepší spôsob extrakcie je extrakcia studenou vodou, ale funguje len pri niektorých značkách. Iné budú kvôli obsahu hpmc nadmerne gelovatieť a nebudú sa filtrovať. Tieto typy si vyžadujú nadmernú prípravu a pred pokusom o izoláciu morfínu si vyžadujú úplné rozpustenie vo vodnom kyslom prostredí počas 12-24 hodín.

Izolácia morfínu je taká jednoduchá ako zvýšenie ph na 9 - 11, aby sa vyzrážala báza, a potom extrakcia dekantáciou, filtráciou a premytím zrazeniny.

Pokiaľ ide o čistenie surového extraktu, učebnicovou metódou je rekryštalizácia v bezvodom etanole. Osobne som to neskúšal.

Musím priznať, že to nestojí za námahu, ak nemáte veľa tabletiek a trpezlivosti. Avšak metóda jednoduchej extrakcie studenou vodou zbaví veľa inertných zložiek a následné prepúšťanie roztoku cez kolieskový filter s priemerom .22um, na injekčné podávanie morfíniumsulfátu, je užitočná na účely znižovania škôd
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Aj pri filtrovaní výrazne pomáha dobré vákuum, nie rotačná lamelová výveva (ak nemáte studenú pascu), ale membránová výveva, pretože bude odsávať veľa vodnej pary.
 

blueballedbilliy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
NH4OH by sa mal použiť, pretože 1 kvapka okamžite vyzráža morfínovú bázu bez toho, aby ste museli sledovať ph, inak použite uhličitan sodný alebo zriedené roztoky hydroxidu sodného a sledujte lakmusovým papierikom ph, začne sa meniť na mliečne biele, keď sa začne vyzrážať a vylúči sa, a najlepšie je, ak sa pri tom mieša povedzme 15 min, nechá sa zakrytý v chladničke, aby sa zvyšok morfínu vylúčil 30 min, a potom sa nechá trochu zmraziť v mrazničke bez toho, aby zmrzol. V tomto kroku pomôže aj lacná odstredivka.

Tiež som chcel spomenúť, že najjednoduchším spôsobom čistenia by bola rekryštalizácia a potom by ste mohli otestovať hmotnosť a bod topenia na čistotu.

Ďalším spôsobom by bolo použitie kvapalinovej chromatografie a overenie pomocou tlc.
Tým by ste získali najvyššiu čistotu, ale vyžaduje si to trochu znalostí analytickej chémie. Myslím, že eluent pre morfínovú bázu je 1 % roztok kyseliny octovej. Možno by niekto mohol bližšie objasniť časť týkajúcu sa chromatografie.

Najlepšie informácie o týchto veciach sú verejne dostupné v analytickej chémii, forenznej chémii, toxikológii a v prácach chemikov orgánov činných v trestnom konaní na internete.

Ďalšia poznámka. Na extrakciu používam ľadovú vodu. Tabletky rozdrvím na čo najjemnejšiu hmotu pomocou moždíra a tĺčika a vložím ich do nádoby, napríklad do prázdnej fľaše od receptu. Potom pridám minimálne množstvo vody, povedzme 20 ml na 5 tabletiek, a intenzívne to 10 sekúnd pretrepávam a potom rýchlo filtrujem pod vákuom pomocou štandardného Buchnerovho lievika a filtračného papiera. Potom dvakrát premyjem 10 ml ľadovej vody. Tým sa minimalizuje množstvo gélovania. Získate tak tekutý číry extrakt, z ktorého by ste mali byť schopní okamžite vyzrážať morfínovú bázu.
 
Top