Question Bola to veľmi zaujímavá práca.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

Moja otázka teda znie, či má niekto praktické znalosti o vŕtaní diery do borosilikátového skla 3,3 buď karbidom wolfrámu, alebo diamantovým vrtákom?

Ide mi o rozmery medzi 20 a 35 mm v priemere.

Dôvodom je, že v podstate všetky separačné lieviky 10 000 nie sú na sklade, jediné dostupné sú od Durana atď. a dosahujú 500 USD bez poštovného.

Tak som si povedal, prečo si ho nepostaviť sám.

10 000 l banka s okrúhlym dnom 40/45 hrdlo, redukcia 40/45 - 29/32 a zásobný kohút 29/32, použiť dvojcestné expoxyglue odolné voči acetónu a podobným silným prekurzorom a vyvŕtať dieru na dne banky, ET VOILA! Separačný lievik za menej ako 60 USD
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Toto je dosť hlúpy nápad tbh, po prvé, pravdepodobnosť, že sa váš upravený separačný lievik po takejto "úprave" rozbije pri prvom použití, je 100/100.
Sklo po takejto úprave musíte "nakalibrovať", jeho štruktúra bude v troskách, ak nie, ani po vyladení nebude také pevné, ako bolo pri vyfúknutí.
Hdpe alebo pp bubon na ráme s ventilom, prečo nie? Alebo ak trváš na skle, zohnaj si profi fúkača, ktorý ti namontuje ventil na dno, ak ich ešte máš v zásobe.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Chápem, o čom hovoríte, ale hovoríte o vlastnostiach "tvrdeného skla", s ktorým mám akú-takú skúsenosť.

Borosilikátové sklá majú odlišné chemické nastavenie.

Na fórach som čítal niekoľko ľudí, ktorí to skúšali, a dokonca som videl videá na youtube, kde ľudia vŕtali diery do BSC 3.3.

Ale viac ma zaujímali ľudia, ktorí to robili z hľadiska chemickej reakcie.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Urobil nespočetné množstvo improvizácií a musím povedať, že aj napriek diskutabilnému vyučeniu vo vedeckom sklárstve sa k veľkosti, s ktorou máte do činenia, nedá pristupovať amatérsky.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Súhlasím s @UWe9o12jkied91d. Vaša banka v prípade úspešného vŕtania praskne v najhoršom momente. Na túto manipuláciu sa oplatí použiť plastový kanister.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Pristupujem k tomu z pozície nechemika. mnohokrát som pracoval s vŕtaním skla, avšak nebolo to borosilikátové. chápem vašu dilemu, ale nenapadlo by ma tam ísť. vrták z karbidu volfrámu v tvare hrušky alebo oštepu prejde cez 1/4" sklo ako nič, ale tento priemer je mimo dosahu bez diamantovej píly na diery. možno. ľahko sa stane, že z diery rýchlo vytečie prasklina v jednom alebo viacerých bodoch, mrzí ma, že nemôžem byť viac povzbudivý, priateľu. malý otvor veľký možno, veľký otvor ani náhodou.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
No,

Stálo to za pokus, ale zdá sa, že myšlienka je od stola, ďakujem za všetky príspevky.
 
Top