Question Má meth a mdma chloryde nejaké espesné znaky pod röntgenom?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Osobne poznám dva prípady, keď boli ľudia chytení pri pokuse previezť hašiš zabalený ako džem v batožine. V oboch prípadoch sa to stalo, keď mulice prevážali tento materiál cez röntgen. Nepoznám technické podrobnosti, ale predpokladám, že pravdepodobne tento produkt by mohol mať pod röntgenom nejakú zvláštnu žiaru.

Ale čo pervitín a mdma hcl v tekutej forme? Ako to vyzerá pod röntgenom? Poznáte nejaké prípady, keď sa takéto veci identifikovali pri prechode cez hranice?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nie som odborník.

Röntgenové žiarenie je však dobrý spôsob, ako zistiť, či sa niečo v niečom nemá nachádzať.

Lieky v džame sa môžu javiť inak ako bežný džem. Je to skôr systém typu "toto vyzerá zvláštne, poďme to preskúmať".
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Mal som na mysli úvod do röntgenových televíznych introskopov používaných na kontrolu batožiny a balíkov. Stručne povedané, ľahko sa nimi určujú jednoatómové látky. Rozlišujú tiež organické a neorganické zlúčeniny a hustotu

Pokiaľ ide o mnohoatómové zlúčeniny, je to iný príbeh: ak som správne pochopil problém, inžinieri kalibrujú prístroj tak, aby rozlišoval len určité zlúčeniny. Je to však veľmi komplikovaná úloha, takže počet takýchto látok je veľmi obmedzený a väčšinou zahŕňa výbušniny.

Pokiaľ ide o drogy, otázka je otvorená. V prípade hašiša vidím tri možnosti: buď hašiš v sklenenej nádobe vyzerá hustejšie ako džem a priťahuje pozornosť, alebo môže vyzerať ako nejaká výbušnina, alebo bol stroj naprogramovaný na túto látku.

Počkajme, možno niektorí ľudia vedia viac, ako ďaleko zašla aplikovaná veda v tejto oblasti.
 
Last edited:
Top