Question Katinón z fenylpropanolamínu

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Môžete oxidovať PPA na katinón podobne ako pri efedríne?

či by ste získali katinón namiesto metkatinónu
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
To je správne, katinón by ste získali z PPA. Na získanie metkatinónu oxidujete efedrín.

Robil som to pomocou Jonesovho činidla a tiež cestou manganistanu draselného... Musia existovať lepšie spôsoby. .... bolo to pre moju vlastnú potrebu, takže som sa príliš nestaral o výťažok. Lepšia cesta ku katinónu s vysokým výťažkom je začať s voľne predajným propiofenónom, ktorý sa dá zohnať kdekoľvek... budete musieť pridať bróm, ale možno môžete použiť kyselinu hydrobrómovú a pomaly pridávať peroxid vodíka, aby ste uvoľnili bróm v zmesi, takže sa nemusíte trápiť s elementárnym brómom.... To by som skúsil. potom pridaj etanol nasýtený amoniakom. Sú to len dva hlavné kroky. Predstavujem si, že to bude jednoduché.

 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Ďakujem za odpoveď, prosím, upresnite, ako ste oxidovali efedrín pomocou permangánu ? Prečítal som si tento zápis syntézy a znie to pomerne jednoducho.
Bol váš postup podobný, a ak áno, čo ste urobili inak. Aké môže niekto očakávať výťažky

 
Last edited:

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Áno, práve túto cestu som vyskúšal. Tá istá stránka z ródia. Bolo to pred niekoľkými rokmi počas covidu, keď som bol trochu blázon zo všetkého voľného času v laboratóriu a bral som čo najviac drog, na to, že som bol dosť ďaleko, som si počínal celkom dobre, musím uznať lol (im off all hard drugs now )... Ale ide mi o to, že si presne nepamätám, či existovali nejaké variácie, viem len, že to bol tento postup, ktorý som si v laboratóriu zopakoval. všetky modifikácie boli jednoducho prispôsobené zariadeniu, ktoré som mal. Čistota efedrínu, ktorý som mal, bola možno pochybná a mal som ho možno len gram. Problém nastal, keď som sa ho pokúsil vyčistiť, a keďže je to katinón a má karbonyl, je rozpustný vo vode aj v nepolárnych rozpúšťadlách. a s malým množstvom, ktoré som mal, som ho v podstate stratil pri extrakcii A/B.... Kým som prišiel na to, ako extrahovať efedrín so 75 % účinnosťou, bol som na metamfetamíne...

tbh manganistan je dosť intenzívny a spôsob s jonesovým činidlom bol lepší. pamätám si, že som si toľko myslel. podarilo sa mi získať niečo so spôsobom s jonesovým činidlom, ktorý bol výrazne viac ako manganistan. pretože MUSÍTE čistiť, akýkoľvek zvyškový manganistan vedie k intenzívnemu poškodeniu mozgu... a možno to bolo to.

Jonesova cesta s činidlom tiež nie je bez úskalí, pri tejto metóde sa spomína, že sa tvorí biela alebo červená "hmota, ktorá je znakom výrazne zníženého výťažku".... Nemohol som sa tomu vyhnúť, ale aj tak som niečo získal. Opäť to však robím v 20ml skúmavke s gramom naraz ako ťažký užívateľ drog... takže..... Oxidácia hydroxyskupiny v benzylovej polohe (to, čo robíme my) je podľa toho, čo som pochopil, celkom jednoduchá (jej redukcia na metán je notoricky známa), a tak by mohli existovať priateľskejšie miernejšie oxidačné činidlá, ktoré neboli dobre známe ešte v časoch ródia... veci ako pyridíniumchlorchróman (PCC). ale nemám predstavu o žiadnej z týchto možností, aby som bol úprimný....
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
PCC naozaj nie je také ťažké vyrobiť, ale pozoroval som, že pri skladovaní pomaly klesajú jeho oxidačné vlastnosti, nie rýchlo, ale pomerne nešetrne pri skladovaní.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Áno, aj ja som ho vtedy robila... v priebehu jedného alebo dvoch dní zhnedol lol.... som bola taká smutná. dalo mi to toľko práce. Ťažko sa mi to sušilo a odstraňovalo hcl. nemala som ani vákuový filter... takže som nemohla získať prášok a to asi nepomohlo.....ale na jeden deň to bolo pekne žiarivo oranžové...... Nikdy som ho nepoužila...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Bol som úplne zmätený zložitosťou molekúl, ktoré som syntetizoval s tým nedostatkom skúseností, ktoré som vtedy mal... Môj pemolín bol úspešný, aj keď ho nebolo veľa, a nie vďaka výťažku, ale preto, že som sa práve od profesorov naučil, že veci by som mal vždy najskôr skúšať v malom meradle.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
wow pemolín, ktorý vyzerá ako pomerne náročná molekula na výrobu bez skúseností. Dobrá práca lol... Neviem si predstaviť, že by ste na to našli ingrediencie cez pult. Ako to bolo?

To je dobrá rada, premárnil som veľa chemikálií, keď som zistil, že by som mal najprv robiť v malom meradle... V skutočnosti som si všimol, že ak najprv urobím malú škálu, skoro vždy sa zaknihujem, pretože som mohol použiť viac chemikálií, pretože to funguje skvele lol. Ale je to skvelý kontrast k tomu, že som sa zaklial, pretože som použil príliš veľa chemikálií a zlyhalo to.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Pamätám si, že to bolo vykonané vo viacerých krokoch, pretože som musel sám syntetizovať niektoré činidlá, I rmember NaOCN to bolo dlhé varenie v DMSO vykonávané vonku a guanidín z kyanamidu vápenatého
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Vykonal som aj oxidáciu efedrínu s určitým množstvom dichrómanu a výťažok bol skromný, ale úspech bol míľnikom, keďže som bol na úplnom začiatku. Môžem navrhnúť použitie ppa pre aminorex (v minulosti som syntetizoval pemolín, ale vždy som bol zvedavý na aminorex, ktorý som nikdy nevyskúšal). S láskavým pozdravom!
 
Top