Alternatívy a náhrady

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ak so mnou niekto drží krok, už vie, že milujem a túžim improvizovať a pracovať priamo z regálov obchodov, ako sa len dá. Uvedomujem si, že takto si veci značne komplikujem a sťažujem, tento prístup má rôzne pre a proti, veľmi sa mi páči myšlienka nezanechávať papierovú stopu objednávaním čohokoľvek konkrétneho a veľmi ma uspokojuje, že pracujem s tým, čo je osobne dostupné.

Ako chemický nováčik jednoducho veľa vecí neviem. Neviem, ako prísť na to, čo neviem. Ako prísť na riešenia mojich problémov. Som si istý, že som prešiel veľa informácií, ktoré budem niekedy potrebovať, ale neviem, že budem potrebovať vedieť určité informácie, kým nebude problém bezprostredne po ruke. Napríklad, ak vidím recept alebo tek na spôsob výroby drogy, zvyčajne predpokladám, že jediným spôsobom, ako túto drogu vyrobiť, je použiť chemikálie uvedené v recepte. Uvedomil som si však, že existujú špecifické chemikálie, ktoré sú potrebné na konkrétnu syntézu atď. Súčasťou receptu sú však určité techniky, ktoré sa používajú v mnohých rôznych receptoch, ktoré sa dajú dosiahnuť viacerými spôsobmi. Napríklad urobiť extrakciu kyseliny a zásady alebo premeniť voľnú bázu na soľ.

Takže vieme o reakcii ortuť/kyselina na vytvorenie hliníkového amalgámu, čo je technika, ktorá sa používa v mnohých receptoch. Jediné recepty, ktoré som videl a v ktorých sa táto technika spomína alebo využíva, si vyžadovali dusičnan ortuťnatý(II) alebo elementárnu ortuť a kyselinu dusičnú atď. Až donedávna som si neuvedomil, že amalgám hliníka možno vytvoriť pomocou chloridu ortuťnatého(II) alebo reakciou ortuti a chlóru. Ako všetci vieme, v závislosti od lokality budú alebo nebudú k dispozícii rôzne chemikálie a výrobky. Pokiaľ viem, v USA nie je kyselina dusičná v obchode ľahko dostupná. Na druhej strane, chlór je. Pre mňa je to mimoriadne užitočná informácia. Niektoré recepty budú obsahovať alternatívnu metódu na dosiahnutie požadovaného výsledku, iné nie, a tak sa nechám viesť a uväzniť vo svojom myslení, že jediný spôsob, ako niečo urobiť, je použiť to, čo je v recepte. Ďalším príkladom, ktorý je pre mňa momentálne relevantný, je dusičnan amónny potrebný na prípravu pokrmov typu shake and bake. Namiesto toho sa môže použiť správny podiel síranu amónneho na vytvorenie amoniaku na rozpustenie lítia.

Chápem, že určité veci budú potrebné a špecifické, ako som povedal, napríklad pravdepodobne neexistuje spôsob, ako obísť potrebu určitých prekurzorov, P2p, P2np, MDP2p, aby sa dosiahol príslušný amín. Pokiaľ ide o to, čo som uviedol vyššie, o použití chloridu ortuťnatého(II) namiesto dusičnanu ortuťnatého(II), som si istý, že veľa ľudí bude mať záujem dozvedieť sa a lepšie pochopiť, čo iné by sa mohlo použiť a ako to funguje, prečo je to potrebné atď. Aké chemické látky sa dajú extrahovať a čistiť z akých produktov a potom reagovať s inými voľne dostupnými chemickými látkami, aby sme získali čokoľvek, čo by mohlo byť užitočné pre to, čo sa snažíme robiť. Ak niekto niečo vie alebo má nejaké nápady, podeľte sa o ne, prosím. Ďakujem a prajem veľa šťastia!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ak žijete v USA, ako hovoríte, mali by ste byť schopní ľahko získať kyselinu sírovú. Dusičnan sodný môžete získať ľahko. Takže dymovú kyselinu dusičnú môžete získať ľahko pridaním kyseliny k soli a nastavením na jednoduchú destiláciu (aparatúra by mala byť pevne zostavená s použitím tuku, aby sa minimalizoval únik výparov), ale nezatvárajte vákuový odber!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Mám pre vás ďalšiu novinku: na shake and bake môžete použiť akúkoľvek amóniovú soľ
 
Top