Question O reakcii kryštálového metra

DanteFox

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň všetkým,

Snažím sa vyrobiť pervitín metódou Shake'n Bake. Skúšal som to niekoľkokrát. Ale vždy sa vyskytne problém s reakciou. K reakcii nikdy nedošlo. Neviem prečo?

Moja metóda je asi takáto. Pridanie dusičnanu amónneho (jeden pohár) a pseudoefedrínových tabliet (3 až 4 škatuľky), potom zalejte benzénom alebo etanolom.

Bohužiaľ, v mojom meste nemám žiadnu z týchto vecí; palivo Coleman alebo štartovaciu kvapalinu.

Potom pridám jeden lítiový prúžok. A lúh (1/4 šálky). Ale ide o to, že viem, že reakcia sa začne okamžite. Ale v mojom prípade nie. Nič sa nedeje, takže potrebujem vedieť, kde je problém! Od prvého pokusu, keď som urobil reakciu. Fungovalo to!! Vtedy som používal kerozón.

Prášok som vyúdil tak, že som nádobu len vložil do mrazničky bez použitia plynu HCL. Po prefiltrovaní zostala len kvapalina.

Takže na záver, Moja otázka je, ako sa reakcia stane znova pomocou iba mojich obmedzených chudobných nástrojov lol.
 

Multivitamin

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 12, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
No, potrebujete uhľovodíkové rozpúšťadlo, ako je Coleman/toluén/xylén/kerozén. keď je metán založený NaOH vo fľaši, chce ísť do uhľovodíkového rozpúšťadla, nechce ísť do etanolu. nikdy som nepoužíval benzén, takže o tom neviem, ale majte na pamäti, že aj malé množstvo vody v reakčnej fľaši môže zastaviť prebiehajúcu reakciu.Vždy sa uistite, že vybrané rozpúšťadlo je čo najsuchšie. plynný amoniak aj NaOH vo fľaši sú zásadité, keď sa vo fľaši zvýši tlak, efedrín hcl sa zmení na voľnú efedrínovú bázu, takže reakcia môže prebehnúť. ja by som sa držal petroleja. skúšali ste tekutinu do zapaľovačov zippo, je to pravdepodobne najdostupnejšie rozpúšťadlo vo väčšine krajín.

Majte na pamäti, že používanie železiarstva ako zdroja rozpúšťadiel a kyselín môže viesť k nekvalitným výsledkom produktu. metóda Shake and bake (pretrepať a upiecť) je metóda, ktorá má potenciál vytvoriť kontaminovaný produkt. ak máte dobrý zdroj efedrínu, skúste namiesto toho klasickú brezovú reakciu kondenzáciou bezvodého amoniaku. vytvorí oveľa čistejší produkt, než by kedy mohol byť s/b.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
882
Points
113
Metóda, ktorú spomínate, je príšerná a pravdepodobne nebude fungovať. Máte odkaz na skutočnú metódu? Ak tie tabletky neextrahujete, všetok škrob, ktorý sa v nich nachádza, to celé znehodnotí. Čítal som 100 variantov metód a žiadna z nich nebola takáto tajná. Idem si zapísať, ako otráviť svojich priateľov nezreagovaným Sudafedom a lítiom 😅. Videl som, že toto vlákno je staré, ale už som naň odpovedal, a tak som sa s ním musel rozlúčiť. Môj 😞
 
Top